به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
آیا نور خورشید در زیبایی لبخند شما تاثیر دارد؟

تاثیر خورشید در زیبایی لبخند شما

آیا نور خورشید در زیبایی لبخند شما تاثیر دارد؟

همه افراد از فواید رعایت بهداشت دهان و دندان خود و استفاده از یک رژیم غذایی متعادل اطلاع دارند، اما آیا می دانستید که نور خورشید هم به اندازه همین موارد مهم است؟ نور خورشید منبع حیاتی ویتامین D بوده که برای اطمینان از عملکرد صحیح بدن ضروری می باشد.

با اینکه نور خورشید منبع فراوانی از ویتامین ها بوده و در سلامت دندان های شما نیز تاثیر دارد، اما همچنان می بینیم که حدود 41٪ از مردم آمریکایی کمبود این ویتامین را دارند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که در فصل تابستان برای حفظ سلامت دهان و بدن خود، بیشتری را در زیر نور آفتاب سپری کنید.

رابطه بین ویتامین D و لبخند شما

تحقیقات نشان می دهد حداقل 1 میلیارد نفر در سراسر جهان مبتلا به کمبود ویتامین D هستند. در نتیجه این سوال پیش می آید که سطح پایین ویتامین D، چه عواقبی می تواند بر بر دندان های ما داشته باشد. محققان اخیراً ارتباط بین کمبود نور خورشید و بیماری های مربوط به لثه را بررسی کرده و در تلاشند تا میزان نقش ویتامین D در حفظ سلامت دهان و دندان را مشخص کنند.

در واقع بیماری لثه یک نوع بیماری عفونی است که در بافت لثه ایجاد شده و ناشی از باکتری های موجود در پلاک و تجمع آنها می باشد. اگرچه با رعایت عادت های بهداشتی و مراجعه مرتب به دندانپزشک، می توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد. اما همچنان مشاهده می شود که حداقل 50٪ از آمریکایی ها نوعی از این بیماری را داشته و همین موضوع، علت اصلی خرابی دندان در این کشور محسوب می شود.

آیا نور خورشید در زیبایی لبخند شما تاثیر دارد؟

ویتامین D برای داشتن یک سیستم ایمنی سالم ضروری است، زیرا به شما کمک می کند تا سلول های مقابله کننده با عفونت در سریع‌ترین زمان تحریک شده و از بروز عفونت جلوگیری کنند. بنابراین مقادیر کافی ویتامین D می تواند به مبارزه با باکتری های بد دهان هم کمک کند که نتیجه آن پیشگیری از بیماری های عفونی لثه می باشد.

از آنجایی دهان و دندان های شما یک سرمایه مهم هستند، باید به خوبی مراقب سلامت عمومی آن باشید. عفونت های لثه در صورت افزایش و شدید شدن، می توانند در ابتلا به سایر بیماری ها مانند بیماری های قلبی عروقی، عفونت های تنفسی و حتی بیماری آلزایمر موثر باشند. بنابراین با دریافت ویتامین D کافی در فصل گرما، بیماری های لثه را از خود دور کنید.

از خدمات ایمپلنت دندان مجموعه لبخند سپید استفاده نمایید. با بیش از 20 سال سابقه

از خورشید تابستانی لذت ببرید!

گرم شدن و بالا رفتن درجه هوا، زمان مناسبی برای جذب ویتامین D است. البته فراموش نکنید حین این فرآیند ، باید از پوست صورت خود نیز محافظت کنید. در نتیجه حتما از یک کرم ضد آفتاب استفاده کنید، به خصوص اگر می خواهید مدت طولانی در معرض آفتاب باشید. همچنین به میزان زیادی آب بنوشید. این کار همراه با مسواک زدن و کشیدن نخ دندان، به شما کمک می کند تا لبخند سالم و زیبایی داشته باشید.

آیا نور خورشید در زیبایی لبخند شما تاثیر دارد؟

در حالی که از ماه های تابستان لذت می برید، فراموش نکنید که حتما زمانی را برای رفتن به دندانپزشکی و معاینه دندان های خود اختصاص دهید. با رعایت همه این موارد لبخند شما به اندازه نور خورشید درخشان بوده و دیگر نیازی نیست نگران عفونت های لثه باشید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید