به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
معرفی راه های سفید کردن دندان ها

راه های سفید کردن دندان ها

معرفی راه های سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها

داشتن دندان سفید خواسته همه ما بوده و قطعاً شما هم دوست ندارید که دندان ‌هایی زرد و بدشکل داشته باشید. داشتن دندان ‌های سفید و زیبا، علاوه بر زیباتر کردن لبخند شما باعث افزایش اعتماد به نفس نیز می ‌شود. بنابرین اگر در فکر سفید کردن دندان های خود هستید، باید بدانید که امروزه سفید کردن دندان دیگر کاری سخت و نشدنی نیست.

در ادامه این مطلب راهکارهایی مناسب را به شما معرفی می ‌کنیم که با استفاده از آنها می توانید دندان‌ هایی سفید و درخشان داشته باشید.

معرفی راه های سفید کردن دندان ها

نکات اولیه و ساده برای داشتن دندان هایی سفید

دندان‌ها به دلیل وجود لکه ‌هایی که روی سطح دندان ایجاد شده و گسترش پیدا می ‌کنند، زرد رنگ می ‌شوند. بنابرین مهم است که با مسواک زدن مرتب و مصرف غذاهای سالم لبخندی زیبا و سالم‌تر داشته باشید.

برای اثربخشی بهتر روش ‌های سفید کردن دندان ها مانند بلیچینگ، بهتر است در مرحله اول با روش هایی ساده و خانگی از دندان‌ های خود مراقبت کنید. بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کرده و از دهان‌شویه استفاده کنید. همچنین باید از نوشیدن بیش ار حد قهوه و چای اجنتاب کرده و عادت های ناسالم مانند سیگار کشیدن را کنار بگذارید.

انجام عمل بلیچینگ دندان در مجموعه دندانپزشکی لبخند سپید انجام می گیرد. برای تعیین وقت در دو شعبه غرب و شرق تهران، با ما تماس بگیرید.

استفاده از هیدروژن‌ پراکسید و جوش ‌شیرین

کاربرد هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه برای سفید کردن واقعاً جذاب است. شما می‌ توانید از این محلول برای سفیدتر کردن و به عنوان یک پاک‌کننده عالی برای دهان و لثه استفاده کنید.

فقط کافی است این محلول را یک دقیقه در دهان بچرخانید و سپس آبکشی کنید. هیدروژن پراکسید علاوه بر خاصیت سفید و درخشان کنندگی، به ‌طور طبیعی از بیماری‌ های مربوط به لثه مانند چرک و تورم نیز پیشگیری می ‌کند.

معرفی راه های سفید کردن دندان ها

در صورت استفاده از جوش‌ شیرین برای سفید کردن دندان‌ ها، باید در ابتدا دندان ها را به خوبی مسواک بزنید. سپس آن را با آب اکسیژنه ترکیب کرده و به شکل خمیری درست ‌کنید. سپس این خمیر را حدود ۳۰ ثانیه روی دندان‌ هایتان گذاشته و بعد دندان ها را آبکشی کنید.

استفاده از زغال فعال برای سفیدی دندان

زغال فعال از لحاظ رنگ و ظاهر، شبیه زغال های معمولی می باشد. اما این نوع زغال خواص متعددی مثل تقویت پوست و مو، سم زدایی و از بین بردن زردی و تیرگی دندان ها دارد.

برای استفاده از زغال فعال در جهت سفید کردن دندان ها، یک مسواک مرطوب را به پودر زغال فعال آغشته کرده و با آن مسواک بزنید سپس تا زمانی که آب بیرون ریخته شده از دهانتان شفاف شود، کاملا دندان ها و دهان خود را آبکشی کنید. پیشنهاد می کنیم در هفته دو یا سه بار با زغال فعال مسواک بزنید.

معرفی راه های سفید کردن دندان ها

مصرف پوست لیموترش، پرتقال و توت فرنگی

همانطور که احتمالا بدانید پوست مرکباتی مانند پرتقال و لیموترش حاوی اسیدهای مفید می باشد. دیده شده که این اسیدها نیز در سفید کردن دندان‌ها مؤثر هستند.

البته اگر بیش از حد مصرف شوند، خاصیت اسیدی آنها ممکن است به مینای دندان آسیب بزند. میوه توت‌ فرنگی نیز حاوی آنتی‌ اکسیدان‌ های مفید و ترکیبات دیگری بوده که برای سلامت دندان ‌ها مفید است.

معرفی راه های سفید کردن دندان ها

تمامی روش هایی که مطرح کردیم بسیار ساده بوده و شما می توانید خودتان آنها را در خانه انجام دهید. البته برای دیدن نتیجه و تاثیر قطعی و بلندمدت از این روش ها، باید آنها را مرتب و در بازه زمانی طولانی انجام دهید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید