به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
آیا مسواک‌ برقی مناسب است و ارزش خرید دارد؟

آیا مسواک‌ برقی خوب است و ارزش خرید دارد؟

آیا مسواک‌های برقی برای همه خوب هستند و ارزش خرید دارند؟

مسواک‌ برقی ؟

امروزه ده‌ها نوع مسواک در بازار موجود می‌باشد که می‌تواند خرید آن را بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی که هست، بکند. این امر برای هر دو نوع مسواک دستی و برقی صدق می‌کند؛ بنابراین، کدام یک را باید انتخاب کنید؟ همچنین، آیا مسواک های برقی ارزش پول بیشتری را که پرداخته می شود را دارند؟ امروز به تمامی پرسش‌های شما درباره مسواک برقی توانمند، پاسخ می‌دهیم.

مسواک های دستی: کنار گذاشتن ایده‌های قدیمی، پذیرش ایده‌های جدید

آیا استفاده از یک مسواک خوب دستی قدیمی مشکلی دارد؟ پاسخ کوتاه خیر است. بشر از سالها پیش به صورت دستی مسواک می‌زده است و امروزه هنوز می‌توان با استفاده از یکی از آنها دندان‌‌های خود را به طور موثر مسواک زد.

پس اگر هنوز هم این چرخه کار می‌کند، چرا آن را دوباره اختراع کنیم؟ خب، تکنولوژی ما را به سمت نوآوری سوق می‌دهد و دائماً ما را به استفاده از مواد و طرح‌‌های بهتر که به ما کمک می‌کند راحت تر کارها را انجام دهیم، تشویق می‌کند. در این صورت مسواک زدن صحیح دندان‌‌ها و لثه‌‌ها اولویت دارد.

مسأله این نیست که آیا مسواک‌‌های دستی در هنگام مسواک زدن مفید و موثر هستند یا خیر، بلکه مساله این است که آیا ما از آنها به درستی استفاده می‌کنیم؟ با تکنیک و روال مناسب، مسواک دستی و نخ دندان برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و بیماری لثه بسیار مناسب است. با این حال، بسیاری از ما این اشتباه را می‌کنیم که مسواک نمی‌زنیم یا از تکنیک مناسب برای تمیز کردن صحیح دندان‌‌ها و لثه‌‌ها استفاده نمی‌کنیم.

 

آیا مسواک‌ برقی مناسب است و ارزش خرید دارد؟

 

مزایای مسواک برقی

مسواک های برقی قادرند تا 30 هزار ضربه در دقیقه را در مقایسه با مسواک‌های دستی که فقط تا 200 ضربه ایجاد می‌کنند، تمیز کنند. ضربات بیشتر، پاک کردن پلاک‌های بیشتر. اگر درباره مفید بودن مسواک برقی شک دارید، این حقیقت می‌تواند بسیار قانع کننده باشد.

علاوه بر این، مسواک‌‌های برقی می‌توانند 21 درصد پلاک بیشتر و تا 11 درصد بیشتر التهاب لثه را پس از سه ماه استفاده کاهش دهند. علاوه بر این، بسیاری از مسواک‌‌های برقی دارای تایمر 2 دقیقه ای هستند که به شما اطلاع می‌دهند به اندازه کافی مسواک زده‌اید. مسواک‌‌های برقی باعث تحریک جریان خون در لثه‌‌ها می‌شوند، که به سالم ماندن آنها کمک می‌کند و احتمال خونریزی یا تورم بعد از مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن را کمتر می‌کند.

دندانپزشک و متخصص بهداشت شما متوجه تغییر می‌شود

متخصص بهداشت، قطعاً متوجه تغییر روال مراقبت از دهان شما می‌شود، زیرا تفاوت زیادی بین بیمارانی که از مسواک برقی استفاده می‌کنند و کسانی که از مسواک برقی استفاده نمی‌کنند، وجود دارد. متخصصان بهداشت دهان و دندانپزشکان به بیماران خود توصیه می‌کنند از مسواک‌‌های برقی به دلیل مزایای بسیاری که دارند، استفاده کنند.

آیا قیمت آن، ارزشش را دارد؟

هزینه ممکن است عامل بزرگی در جلوگیری از خرید مسواک برقی باشد، بنابراین آیا این امر سرمایه گذاری ارزشمندی برای شما خواهد بود؟ در بلند مدت، اگر استفاده از مسواک برقی به معنای این باشد که دندان‌‌های خود را طولانی‌تر و بیشتر مسواک می‌زنید این خود به معنای احتمال کمتر مبتلا شدن به بیماری لثه و پوسیدگی دندان خواهد بود که هزینه هنگفتی روی دست شما می‌گذارد.

این بدان معناست که در طولانی مدت و در پایان ارزش خود را دارد. اگر متخصص مسواک زدن و نخ دندان کشیدن با بهترین تکنیک هستید و هرگز با کرم خوردگی، پوسیدگی دندان یا بیماری لثه مواجه نشده‌اید، به احتمال زیاد کارتان درست است. با این حال، اگر شما مانند اکثر ما هستید، استفاده از مسواک برقی بهترین گزینه است.

آیا مسواک‌ برقی مناسب است و ارزش خرید دارد؟

چه کسی بیشترین استفاده را از مسواک برقی می‌برد؟

مسواک‌‌های برقی می‌توانند برای گروه خاصی از افراد مفید باشد، مانند افرادی که در استفاده از دست خود مشکل دارند یا هماهنگی دست با چشم ضعیفی دارند. مسواک‌‌های برقی همچنین می‌توانند برای کودکان مسواک زدن را سرگرم کننده تر کند، در حالی که به آنها کمک می‌کند تا دندان‌‌های خود را به درستی تمیز کنند.

افرادی که بریس دارند نیز می‌توانند با استفاده از مسواک برقی، قسمت‌‌های فلزی بریس خود و اطراف آن را راحت تر تمیز کنند. در نهایت، مسواک‌زن‌‌های تنبل ممکن است مسواک‌‌های برقی را که دندانپزشک به آنها توصیه کرده، استفاده  کنند.

گرفتن مسواک برقی دارای معایبی نیز است. برای نمونه، باید به خاطر داشته باشید که پس از خرید مسواک برقی، هزینه‌‌ها در اینجا پایان نمی‌یابد. باید به همان اندازه که مسواک دستی خود را با مسواک جدید عوض می‌کنید، سر مسواک‌‌های برقی قابل تعویض بخرید.

استفاده از مسواک برقی همچنین ممکن است شما را به این باور برساند که مسواک  زدن را بهتر انجام می‌دهید، اما بدون داشتن روندهای درست و اختصاص زمان مناسب، این امر ممکن است یک احساس اشتباهی از موفقیت باشد. برس‌‌های برقی همچنین سنگین تر و حجیم تر هستند و همین امر می‌تواند حمل آنها در سفر سخت تر کند.

اینها همه مواردی است که هنگام تصمیم گیری انتتخاب میان مسواک دستی و برقی باید در نظر بگیرید. اگر هنوز مطمئن نیستید کدام یک برای شما مناسب تر است، می‌توانید دفعه بعد که به دندانپزشک مراجعه می‌کنید از دندانپزشک خود بپرسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات دندانپزشکی در شرق تهران، با کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید تماس بگیرید. خدماتی همچون ایمپلنت دندان و انواع روکش با بهترین متریال‌‌ها در کلینیک دندان پزشکی لبخند سپید انجام می‌گیرد. 09120549568

منبع مطلب

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید