به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

 • Info@sepident.com
 • 09120549568
 • 02188567936
 • 02177940817

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

شاید برای شما هم این سوال پیش آید که ایمپلنت دندان چیست و کارایی آن چه می باشد؟ اگر شما هم جزو افرادی هستید که دکتر دندان پزشکتان پیشنهاد داده از درون کاشت دندان استفاده کنید، در ادامه همراه باشید. ما در اینجا به طور مختصر ابتدا به تعریف ایمپلنت می پردازیم و در ادامه تمامی نکات مربوط به آن را برای شما بازگو خواهیم کرد.

ایمپلنت دندان چیست؟

هدف اصلی که از ایمپلنت یا درون کاشت دندان استفاده می کنیم، این است که هیچ کدام از دندان ها به دلیل پایه بریچ قرار گرفتن از بین نرود و نیازی به تراشیدن نباشد. اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم باید بدانید که هر دندانی که شرایط لازم برای کشیدن را داشته باشد، یک کاندید مناسب برای ایمپلنت گذاشتن می باشد. ایمپلنت یک پیچ است که از جنس تیتانیوم می باشد. ایمپلنت در واقع درون استخوان فک قرار می گیرد و برای شما جایگزین دندان از دست رفته‌تان می شود. جالب است بدانید که ایمپلنت ها می توانند به دو صورت یک پارچه و حالت 2 تکه باشند. در واقع از طریق پیچ اتصال، قسمت تاج و ریشه دندان به راحتی به هم وصل می شوند.

مراحل ایمپلنت دندان چیست؟

مراحل ایمپلنت که بر روی یک یا دو فک به طور کامل انجام می شود، تقریبا شامل 9 جلسه می باشد. لازم است بدانید که این تعداد برای هر فردی متفاوت بوده و ما عدد میانگین و معمول آن را بیان کرده‌ایم.

مراحی که گفتیم تقریبا به 3 الی 4 جلسه کوچکتر تبدیل می شوند. مراحل زیر جلسات کامل یک فک برای ایمپلنت می باشد:

 • در جلسه اول دندان ها بررسی و معاینه می شود و همچنین باید یک عکس رادیوگرافی گرفته شود تا بتوان شرایط لثه و استخوان را سنجید.
 • حال باید دندان ها کشیده شود. در این مرحله بیش تر دندانپزشک ها در همان جلسه همزمان پایه ایمپلنت را نصب می کنند.
 • در مرحله بعدی به بازسازی استخوان می پردازند. امکان دارد نصب پایه های ایمپلنت همزمان با این مرحله انجام شود.
 • اگر در مراحل بالا نصب پایه انجام نشده باشد، در این جلسه باید انجام شود.
 • حال نوبت آشکارسازی می باشد.
 • در این مرحله باید قالبگیری انجام شود.
 • برای این که بتوانند تمامی کارهای فک را انجام دهند، باید فک را اندازه گیری کنند. همچنین تعیین اندازه و زاویه بین دندان ها نیز در این مرحله انجام می شود.
 • برای این که مطمئن شوند ایمپلنت ها مشکلی ندارند، در یک مرحله شاسی کار را در دهان شما امتحان می کنند.
 • در مرحله آخر روکش را به شما تحویل می دهند.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه های ایمپلنت دندان به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد. برای مثال هزینه ها می توانند بر اساس تعداد جایگذاری ها متفاوت باشد. طبیعی است که اگر یک دندان نیاز به ایمپلنت داشته باشد، هزینه کم تری نسبت به چندین دندان خراب خواهد داشت. یکی دیگر از این عوامل محل دندان می باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که کدام یک از دندان ها نیاز به ایمپلنت دارد. برای این که بتوانید هزینه دقیق را با توجه به وضعیت دندان های خود به دست آورید، ما به شما پیشنهاد می کنیم حتما به مطب مراجعه نمایید تا دکتر متخصص بتواند شما را ویزیت کند.

شرایط ایمپلنت دندان

اگر تصمیم به ایمپلنت دندان گرفته‌اید، باید بدانید که یکی از شروط اصلی انجام این کار این می باشد که استخوان فک شما باید حتما از نظر حجم و ارتفاع دارای اندازه و کیفیت مناسب باشد. برای این که متوجه شوند این شرط شامل حال شما می شود یا خیر؛ به عکس های رادیوگرافی شما نیاز دارند. یکی دیگر از شرایط اصلی ایمپلنت، سلامت عمومی بدن شما می باشد.

ایمپلنت دیجیتالی

امروزه می توان گفت تقریبا همه چیز به صورت دیجیتالی شده و جالب است بدانید که دندانپزشکی نیز در همین حوزه قرار می گیرد. اینگونه است که ایمپلنت به روش دیجیتالی نیز وارد رشته دندان پزشکی شده است. در این روش برای کاهش مشکلاتی که در روش های قدیمی به وجود می آمد، با کمک دیجیتال می توان سرعت، دقت و همچنین کیفیت را بسیار بالاتر برد.

هزینه ایمپلنت دیجیتالی مقداری از ایمپلنت که در زمان های قدیم انجام میشد گران تر است، اما این روش در برابر روش های ساده بسیار با کیفیت‌تر و بهتر می باشد. در نتیجه رسیدن به شرایط دلخواهتان با این روش آسان‌تر و تضمینی‌تر است.

هزینه ایمپلنت دندان

ایمپلنت بدون جراحی یعنی چه؟

به ایمپلنت هایی که در آن هیچ برشی روی لثه ایجاد نمی شود، ایمپلنت بدون جراحی یا ایمپلنت فوری گفته می شود. البته باید بدانید که در همه شرایط نمی توان از درون کاشت دندان بدون جراحی استفاده کرد. مثلا هنگامی که دندان کشیده می شود، بافت لثه بعد از مدت کوتاهی شروع به تغییراتی می کند. برای این که بتوان در این مواقع کاشت دندان انجام داد، باید حتما پیوند استخوان انجام شود. به همین دلیل در این شرایط نمی توان از ایمپلنت بدون جراحی استفاده کرد. در شرایط های زیر باید حتما از جراحی استفاده کرد:

 • اگر نیاز به پیوند استخوان باشد.
 • اگر نیاز به پیوند لثه و بافت نرم باشد.
 • اگر نیاز به سینوس لیفت یعنی بالا بردن کف سینوس باشد.

البته در شرایط زیر می توان از ایمپلنت بدون جراحی استفاده کرد:

 • اگر بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت انجام شود.
 • اگر از روش پانچ برای کاشت دندان استفاده شود.
ایمپلنت دندان بدون جراحی
مدت زمان ایمپلنت دندان

تقریبا تمام افرادی که می خواهند ایمپلنت انجام دهند، اولین سوالی که می پرسند این است که عمر مفید این کار چه قدر می باشد؟ باید بدانید که اگر از ایمپلنت های خود به خوبی مراقبت کنید، ایمپلنت حدودا 25 سال می تواند برای شما به خوبی کار کند.

البته باز هم بسیار بستگی به مراقبت های شما دارد. ایمپلنت ها می توانند برای شما تا پایان عمر باقی بمانند. مراقبت هایی که می توانید برای طولانی کردن عمر ایمپلنت ها انجام دهید؛ نخ کشیدن مداوم دندان ها، مسواک زدن و هر 6 ماه یک بار مراجعه کردن به پزشک برای معاینه دندان ها می باشد. همچنین بعد از ایمپلنت باید سعی کنید رژیم غذایی خود را رعایت کنید و تا می توانید از خوردن غذاهای سفت اجتناب نمایید. امیدواریم با مطالعه این مقاله به تمامی سوالات خود مربوط به ایمپلنت دندان رسیده باشید و هیچ گونه سوالی برایتان باقی نمانده باشد.

مجموعه دندانپزشکی لبخند سپید دارای دو شعبه در شرق و غرب تهران آماده خدمت رسانی در زمینه زیبایی دندان می باشد. شما می توانید بصورت اینترنتی یا تلفنی وقت رزرو کنید.

کانال تلگرام لبخند سپید

به روزترین مطالب دندانپزشکی

گرفتن وقت اینترنتی

فرم رزرو نوبت کلینیک

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا چهارشنبه - 10:00 - 20:00