به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
علائم وجود بیماری در لثه ها

از کجا بفهمیم بیماری لثه داریم

علائم و نشانه های وجود بیماری لثه ها

بیماری لثه یکی از دلایل اصلی از دست دادن دندان در بزرگسالان بالای 35 سال می باشد. خوشبختانه این بیماری هم قابل پیشگیری بوده و هم قابل درمان است. در ادامه همراه باشید تا علائم و نشانه های این بیماری و همچنین روش های درمان آن را بررسی می کنیم.

بیماری لثه چیست؟

بیماری لثه یا بیماری پریودنتال periodontal))، یک بیماری پیشرونده دندان است که می تواند بر روی بافت لثه، رباط های پریودنتال دندان، استخوان فک زیرین و دندان های شما تأثیر منفی بگذارد. این بیماری از التهاب لثه شروع شده و تا مرحله پریودنتیت Periodontitis)) پیشرفت می کند.

معمولاً این بیماری به دلیل رشد بیش از حد باکتری های زیر لثه ایجاد می شود. این باکتری ها سمومی تولید می کنند که باعث تحریک و در نهایت از بین بردن بافت های حمایت کننده از دندان شما می شوند. در صورت عدم درمان این بیماری، لثه ها به مرور زمان از دندان جدا شده و باعث افزایش بوی بد دهان، پوسیدگی و از دست دادن دندان ها می شوند.

علائم وجود بیماری در لثه ها

چه عواملی باعث بیماری در لثه ما می شوند؟

علت اصلی مشکل در لثه عدم رعایت بهداشت دهان و دندان است. استعمال و مصرف دخانیات، داروهای خاص، مسائل ژنتیکی، دیابت، بارداری و رژیم غذایی نامناسب نیز می تواند در پیشرفت این بیماری نقش داشته باشند.

علائم نشان دهنده وجود بیماری در لثه‌ها

برخی از علائم اصلی این بیماری عبارتند از:

  • لثه های متورم
  • خونریزی لثه
  • تغییر رنگ لثه ها به قرمز (به جای صورتی)
  • عقب رفتن لثه ها
  • حساسیت دندان ها، به خصوص هنگام مصرف غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم یا مسواک زدن
  • بوی بد دهان

علائم وجود بیماری در لثه ها

نحوه درمان بیماری‌های لثه

معمولا دندان‌پزشکان برای هر مرحله مختلف از بیماری، روش درمانی پریودنتال را پیشنهاد می دهند. برای کسانی که التهاب لثه دارند، نکاتی در مورد بهداشت دهان و دندان در خانه گفته شده و همچنین یک مرحله پاک‌سازی عمیق در دندان‌پزشکی نیز انجام می شود که نتیجه آن پوسته‌ریزی و پاکسازی باکتری ها از زیر خط لثه است.

برای کسانی که بیماری‌های لثه‌ی پیشرفته‌تری دارند، باید برای از بین رفتن عفونت برنامه های نگهداری طولانی مدت و درمان آنتی بیوتیکی ارائه شود.

اگر قصد دارید به تمیز کردن و معاینه دندان و لثه های خود بپردازید، با ما تماس بگیرید. در طول معاینه ما علائم پوسیدگی دندان، بیماری لثه و سرطان دهان را بررسی می کنیم. اگر احیانا مشکلی وجود داشت، بهترین درمان را برای شما تعیین می کنیم.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید