به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
آیا لثه ی تحلیل رفته، مجددا رشد می‌کند؟

آیا لثه تحلیل رفته مجددا رشد می‌کند؟

آیا لثه تحلیل رفته امکان رشد مجدد را می‌کند؟

لثه تحلیل رفته

اگرچه برخی افراد لبخند سالم را در دندان های سفید یا منظم میدانند، در واقع سلامت لثه های شما نشانگر واقعی سلامت دهان شما است. وقتی که لثه ها ناسالم هستند، می‌توانند مشکلات پرهزینه ای برای کل دهان شما ایجاد کنند.

یکی از رایج ترین مشکلات لثه، تحلیل لثه است. اگر متوجه ی عقب رفتن لثه هایتان شدید، کاری که میتوانید برای آن انجام دهید، در اینجا آمده است.

علائم تحلیل لثه

یکی از بزرگترین نشانه های تحلیل لثه، دندان هایی هستند که بطور ناگهانی ظاهر بلندتری پیدا میکنند. هنگامیکه لثه تحلیل میرود، دندانتان بیشتر نمایان میشود، گاهی اوقات حتی تاجایی که ریشه ی دندان پیدا میشود که اغلب می‌تواند منجر به حساسیت در هنگام غذا خوردن و یا نوشیدن شود.

آیا لثه تحلیل رفته مجددا رشد می‌کند؟

 از دیگر نشانه های مشکلات لثه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لثه های متورم یا دارای خونریزی
  • تنفس بد
  • درد
  • عفونت دهانی
  • ایجاد جرم
  • افتادن دندان

کاری که می‌توانید انجام دهید

نترسید-تحلیل لثه ناامیدکننده نیست! اگرچه بافت لثه،خودش بطور مجدد رشد میکند، درمان هایی وجود دارد که برای توقف تحلیل آن موثر است و درمان هایی هم هستند که به جایگزینی بافت تحلیل رفته کمک میکنند.

یکی از بهترین راه ها برای توقف تحلیل لثه، گرفتن یک وقت ملاقات با دندانپزشک برای جرمگیری و تسطیح ریشه ی دندان است. جرم گیری در اصل تمیز کردنی عمیق تر نسبت به روش های سنتی است که میتواند موجب از بین رفتن جرم دندان و زیر لثه ها شود. تسطیح ریشه ی دندان کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که ریشه دندان های شما بدرستی به لثه ی شما متصل شده است. جرم گیری و تسطیح ریشه در موارد تحلیل خفیف لثه ایده آل هستند.

آیا لثه ی تحلیل رفته، مجددا رشد می‌کند؟

از دیگر درمان ها برای تحلیل های شدیدتر میتوان به جراحی فلپ باز ، درمان ترمیمی، و حتی  پیوند بافت نرم اشاره کرد.

اگر گمان میکنید لثه های تحلیل رفته بر لبخندتان تاثیر گذاشته، معطل نکنید-امروز با تیم ما در لبخند سپید تماس بگیرید تا یک قرار ملاقات رزرو کنید. هنگامی که مشکلات لثه زود تشخیص داده می‌شوند، می‌توان درمان مناسبی برای توقف پیشرفت قبل از بدتر شدن آن انجام داد. ما مشتاقانه منتظریم تا به شما کمک کنیم.

کلینیک لبخند سپید آماده خدمت رسانی در زمینه جراحی لثه است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید