به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
گارد دندان قروچه، محافظ دندان‌ها و لثه‌ها

گارد دندان قروچه، محافظ دندان‌ها و لثه‌ها

محافظان شب: گارد دندان قروچه، محافظ دندان‌ها و لثه‌ها

گارد دندان قروچه

فشارهای روزمره زندگی عوارض بسیاری برای بدن ما دارد. متاسفانه بسیاری از بیماران را می‌بینم که با آسیب به دندان‌هایشان همچون لب پریدگی، شکستگی و ساییدگی دندان به دلیل دندان قروچه و فشار به فک به دندانپزشک مراجعه می‌کنند. حتی اگر فکر نمی‌کنید که دندان قروچه یا فشار آوردن به فک را در طول روز تجربه می‌کنید حتما این اتفاقات در شب رخ می‌دهد.

گارد دندان قروچه وارد می‌شوند. اینها مانع از آسیب به دندان می‌شوند و از دندان طی سالهای آتی محافظت می‌کنند و احتمال درمان‌های پرهزینه دهان و دندان و پروسه‌های مورد نیاز را کاهش می‌دهند.

نیاز به چک‌آپ دندان دارید؟ متد “دندانپزشکی با بیهوشی” را می‌شناسید؟ بدون تحمل درد مشکل دندان خود را در کلینیک لبخند سپید برطرف کنید!

گارد دندان قروچه چیست؟

محافظان شب یا گارد دندان قروچه ، نگهدارنده‌هایی هستند که از تکه‌های نرم یا سخت پلاستیکی ساخته شده‌اند که مجموعه بالایی یا پایینی دندان‌ها را پوشش می‌دهند. محافظان شب درمان‌های مشهوری برای دندان قروچه و فشار به فک هستند.

گارد دندان قروچه، محافظ دندان‌ها و لثه‌ها

محافظ دندان قروچه به کوسنی برای دندان‌ها بدل می‌شوند و مانع از دندان قروچه و فشار به فک می‌شوند و از سردرد و آسیب دیدگی دندان و التهاب لثه جلوگیری می‌کنند. گارد دندان قروچه همچنین می‌توانند محافظ دهان، محافظ دهان و دندان، آتل‌های گزیدگی یا صفحات گزیدگی شبانه نیز نامیده شوند.

علائم دندان قروچه و فشار به فک

تعدادی علامت و عارضه برای مشکوک شدن به دندان قروچه و فشار به فک در شب وجود دارد. این دلایل اینجا آورده شده است:

  • سردرد هنگام بیدار شدن
  • درد در فک یا عضلات صورت
  • دندان لب پریده
  • احساس از دست دادن دندان
  • ناراحتی در حین جویدن

تمامی دندان‌پزشکان و متخصصان بهداشت آموزش دیده‌اند تا به دنبال علائم دندان قروچه در ملاقات‌های روزمره باشند. اگر که مشکوک به هر نوع آسیب ناشی از دندان قروچه و فشار فک شبانه شوند، به احتمال توصیه می‌کنند تا از یک محافظ دندانی یا گارد دندان قروچه در هنگام خوابیدن استفاده کنید.

انواع محافظ دندان‌قروچه

دو نوع عمده از گارد دندان قروچه وجود دارد. گزینه مرسوم‌تر اما کم اثرتر خرید یک محافظ «boil and bite» است که می‌توان آن را از یک خرده‌فروشی آنلاین یا داروخانه خرید. با خرید این گزینه محافظ دهان را درون آب داغ قرار داده تا آن را نرم کرده و سپس درون دهان قرار داده و آن را گاز زده تا آن را روی دندان‌ها قرار دهید. این محافظان عموما ضخیم هستند و اغلب فک را مجبور به قرار گرفتن در موقعیتی ناراحت می‌کنند. همکاری بیماران بسیار پایین است و در اکثر بیماران موفقیت‌آمیز نبوده است.

گزینه دوم و موثرتر ساختن محافظ شخصی سازی شده شب توسط دندانپزشک در کلینیک است. گارد دندان قروچه شخصی سازی شده کیفیت بالاتری نسبت به محافظان موجود در داروخانه‌ها داشته و مناسب با دندان‌های شما ساخته شده‌اند. با وجود این گزینه دندانپزشک شما قالب دندان‌ها را گرفته و آن را به یک آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال کرده تا یک محافظ شب متناسب شما به وجود آورند.

پیش از مرخص کردن شما با محافظ جدید، دندانپزشکتان از تناسب و هرگونه تنظیم ضروری مطمئن خواهد شد. به طور کلی یک محافظ شبانه شخصی سازی شده بهتر مناسب دندان‌های شماست و محافظت بهینه‌ای را در طول شب برای شما فراهم می‌آورند. هچنین توسط بیماران بسیار موثر تشخیص داده شده‌اند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید