به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
آیا دندانپزشکی با بیهوشی ایمن است؟

آیا دندانپزشکی با بیهوشی ایمن است؟

آیا داروی بیهوشی دندانپزشکی ایمن است؟

داروی دندانپزشکی بیهوشی نه تنها به تسکین اضطراب کمک می‌کند، بلکه می‌تواند موجب شود که ویزیت‌های دندانپزشکی سریعتر انجام شود و احتمال تجربه منفی را کاهش دهد.

آیا دندانپزشکی با بیهوشی برای من ایمن است؟

پیش از اینکه بیهوشی در دندانپزشکی را به برنامه درمانی بیمار اضافه کنیم، همیشه سابقه پزشکی و دندانپزشکی آنها را مرور می‌کنیم. ما در تلاش هستیم تا سوابق شما را با تمام اطلاعات مرتبط به روز نگه داریم، بنابراین لطفا در صورت تغییر در وضعیت سلامتی شما، به ما اطلاع دهید. بیماران مبتلا به اختلالات کبدی، کلیوی یا تیروئید کاندیدای مناسبی برای دریافت بیهوشی نیستند.

معمولا به زنان باردار توصیه می‌شود تا حد امکان از بیهوشی در دندانپزشکی خودداری کنند. ما خوشحال خواهیم شد که در هنگام ویزیت شما در مورد نگرانی‌های بهداشتی خاص صحبت کنیم. ما همچنین توصیه می‌کنیم با ارائه دهنده مراقبت‌های اولیه خود مشورت کنید.

کدام یک از بیهوشی‌ها کمترین عوارض را دارند؟

اکسید نیتروژن خفیف‌ترین شکل داروی بیهوشی برای دندانپزشکی است. از طریق ماسک بینی تجویز می‌شود. بیماران بیهوش نمی‌شوند و اثرات آن در عرض چند دقیقه پس از تنفس هوای عادی از بین می‌رود. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید دندانپزشکی با متد خواب عمیق یا بیهوشی را امتحان کنید، اکسید نیتروژن می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. همچنین می‌توان آن را همراه با سایر اشکال بیهوشی استفاده کرد.

آیا بیهوشی در دندانپزشکی خطرناک است؟

این روش درمان هنگامی که توسط متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و دندانپزشکی آموزش دیده تجویز شود ایمن و موثر است. عوارض جانبی موقت مرتبط با اشکال قویتر بیهوشی پس از چند ساعت از بین می‌رود.

به عنوان مثال خشکی دهان، سرگیجه، سردرد و حالت تهوع از عوارض جانبی طبیعی داروی بیهوشی محسوب می‌شوند. اگر مورد جدی‌تری پیش آمد یا در هر مرحله‌ای دچار تب شدید، لطفا با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

به طور کلی، بیماران معمولا بیشتر از حد معمول احساس خستگی و فرسودگی می‌کنند. اگر علاوه بر اکسید نیتروژن از هر  نوع بیهوشی دیگری استفاده می‌کنید، باید تا 24 ساعت پس از درمان از رانندگی و تصمیم‌گیری‌های اساسی اجتناب کنید.

تصمیم دارید از روش بیهوشی در دندانپزشکی بهره برده و درد و ترسی را احساس نکنید، با کلینیک دندانپزشکی ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید