به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
کاربرد طب هومیوپاتی در دندانپزشکی

کاربرد طب هومیوپاتی در دندانپزشکی

هومیوپاتی در دندانپزشکی ، آیا نقشی ایفا می‌کند؟

هومیوپاتی در دندانپزشکی

متخصصان مراقبت‌‌های بهداشتی دندان در مدیریت شرایط حاد یا مزمن دندان بخاطر برگشت علائم یا اثرات جانبی رژیم‌‌های درمانی قدیمی با چالش‌‌هایی روبرو هستند. درحال حاضر درمان‌‌های مکمل به جای استثنا در مدیریت سردرد و درد صورت، تبدیل به یک قانون شده اند. پزشکان باید از آنها آگاهی داشته و دانشی عملی از این روش‌‌هایی که بطور فزاینده ای محبوب اند، داشته باشند.

برخی از روش‌‌های پزشکی غیرمتعارف در دندان پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این شامل دمانگاری تعدیلی، هومیوپاتی، نوزاد درمانی، طب سوزنی، میدان مغناطیسی درمانی، ازن درمانی، مورا درمانی، تخلیه ی لنفاوی می‌باشد.

داروهای هومیوپاتی چگونه است؟

داروهای مکمل شامل داروهای گیاهی، هومیوپاتی، و اسانس روغنی هستند. داروهای گیاهی کاملا با هومیوپاتی متفاوت است و حدود ۶۵٪ محصولات آن از گیاهان و بقیه از حیوانات (مانند زنبور عسل) یا مواد معدنی مانند گوگرد بدست می‌آید.

اصل اساسی هومیوپاتی انتخاب دارویی است که اگر به فردی سالم داده شود طیف گسترده ای از علائم مشابه با علائم دیده شده در فرد بیمار (اصل همانند همانند را شفا میدهد) تولید خواهد کرد.

تنها مقداری کم برای اجتناب از مسمومیت داده میشود. تنها یک دارو در هر بار استفاده می‌شود. تنتورهای رقیق به جای تنتورهای متمرکز استفاده می‌شوند. در هومیوپاتی استفاده از دارو به صورت قرص شایع است. تنتورهای استاندارد مورد استفاده در داروهای گیاهی سنت غربی بسیار متفاوت از تنتورهای مورد استفاده در هومیوپاتی هستند.

الکل برای مایع کردن گیاه استفاده می‌شود و محصول نهایی رقیق نشده است. بنابراین, این داروها متمرکز اند, بصورت بسیار موثر آماده میشوند و معمولا به عنوان تنتور مایع دست نخورده اتخاذ میشوند.

کاربرد طب هومیوپاتی در دندانپزشکی

داروهای هومیوپاتی در دندانپزشکی

هومیوپاتی دومین سیستم بزرگ پزشکی در جهان امروز است که توسط سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده است. این رشته ی درحال ظهور داروی دندان است که برای مدیریت شرایطی که بر ساختارهای دهانی-صورتی تاثیرگذار است، مفید است. بلادون برای دندان درد، آبسه دندان اولیه و کبود شدن و همچنین پس از کشیدن دندان برای مثال جهت درمان کاسه ی خشک مفید است.

داروی ناتروم موریاتیکوم در مواردی به کار می‌رود که به دلیل وجود تاول‌‌های تبخالی ، لب‌‌ها و گوشه‌‌های لب‌‌های خشک شده و ترک میخورد. آنتیمونیوم کرودم، آکونیتوم ناپل، آرانا دیادما، کاربونیکا کالکرا، و بابونه برای دندان درد مفید هستند.

آرسنیکوم آلبوم برای لثه‌‌های ناسالم، خونریزی، برای بیماری‌‌های مغز دندان و ناحیه پری آپیکال مفید است. آکونیت برای وحشت، ترس، و بی قراری عمومی‌ذهنی و جسمی یا حملات خشونت آمیز ناگهانی، دردناکی عصب سه قلو استفاده میشود. کالکاری فسفریکا برای زمانی مفید است که دهان با درد باز میشود. فسفر داروی مناسب برای مشکلات مربوط به بزاق و همچنین کنترل خونریزی بعد از جراحی است.

برای افت دهان، کاندیدیاز و پلان دهانی میتوان از بوراکس استفاده کرد. کالکاری کاربونیکا برای تاخیر در جوانه زدن دندان استفاده میشود. کروسوتوم برای پوسیدگی دندان‌‌های شیری استفاده می‌شود.

هومیوپاتی جایگزینی امن و طبیعی برای بزرگسالان و کودکان است. هومیوپاتی در دندانپزشکی برای بهبود وضعیت روانی یا عاطفی بیماران بدون عوارض جانبی داروهای معمول استفاده می‌شود. دانش و درک رویکرد هومیوپاتی در درمان بیماری‌‌های مربوط به دندان همچنان فرایندی درحال انجام است و باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود.

برای استفاده از خدمات حرفه ای و مجهز کلینیک لبخند سپید از جمله روکش‌‌های زیبایی دندان مانند زیرکونیا و خدمات کاشت و ترمیم مانند ایمپلنت دندان با ما تماس بگیرید و یا از فرم رزرو وقت استفاده نمایید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید