به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
مکیدن انگشت چه مشکلاتی را برای سلامت دندان به همراه دارد

مکیدن انگشت چه مشکلاتی را برای سلامت دندان به همراه دارد

چگونه مکیدن انگشت می‌تواند برای سلامت دهان و دندان کودکان مضر باشد

ماه ملی لبخند فرصتی فوق العاده برای ترویج اهمیت سلامت دهان و دندان برای افراد در هر سن و زمینه ای فراهم می کند. همانطور که بنیاد سلامت دهان سال گذشته اعلام کرد، ماه ملی لبخند به ما این امکان را می‌دهد که «کودکان را در مورد اهمیت داشتن دهانی سالم و چگونگی دستیابی به آن، حتی در سنین پایین، درگیر کنیم».

چگونه مکیدن انگشت می‌تواند بر سلامت دهان و دندان کودکان تأثیر منفی بگذارد

مکیدن انگشت شست یک رفلکس طبیعی برای کودک است و بسیاری از کودکان زمانی که در رحم هستند شروع به انجام این کار می‌کنند. مشکلات معمولا زمانی ایجاد می‌‌شوند که مکیدن شست طولانی ‌تر شود و بسیار فراتر از دوران نوزادی ادامه یابد. پس از آن است که مسائل بهداشت دهان و دندان شروع به آشکار شدن می‌کند.

به گفته انجمن ارتودنسی بریتانیا، اگر عادت مکیدن شست در سن هفت سالگی متوقف شود، دندان ها اغلب می‌توانند با رشد طبیعی خود را اصلاح کنند. با این حال، شواهد نشان می‌دهد که از هر هشت کودک بین هفت تا یازده ساله، یک نفر عادت مکیدن انگشتی طولانی مدت دارد. اگر این عادت پس از هفت سالگی ادامه یابد، موقعیت دندان های بالغ می‌تواند به طور دائمی تحت تاثیر قرار گیرد و خود اصلاحی کمتر اتفاق می افتد. به همین دلیل این امر اهمیت بیشتری می یابد تا مکیدن انگشت در سنین پایین متوقف شود.

 

مکیدن انگشت چه مشکلاتی را برای سلامت دندان به همراه دارد

 

همانطور که انجمن ارتودنسی بریتانیا نشان داده است، اگر مکیدن انگشت شست به یک عادت در طولانی مدت تبدیل شود، تأثیر آن بر سلامت دهان می‌تواند شدید و طولانی مدت باشد. مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود عبارتند از کراس بایت، اپن بایت قدامی، پالت بد شکل و حتی مشکل در جویدن ایجاد می‌کند. و این فقط انجمن ارتودنسی بریتانیا نیست که بر تاثیر مکیدن انگشت شست را بر سلامت دهان و دندان تایید کرده است. شواهد فزاینده ای از منابع گسترده ای وجود دارد.

متخصصان ایرانی خاطرنشان کرده‌‌اند که مکیدن شست می‌‌تواند منجر به عوارض مهمی مانند اختلال گفتار، بی ‌نظمی در دندان ‌ها، مال اکلوژن، زخم ‌های داخل دهانی شود. در ایالات متحده، مؤسسه ملی بهداشت گفته است که اپن بایت قدامی و بایت متقاطع خلفی شایع ترین مال اکلوژن های مرتبط با عادت های طولانی مدت مکیدن هستند. در حالی که کلینیک مایو بیان می‌ کند که مکیدن شست می‌‌تواند روی سقف دهان یا چینش دندان‌ ها تأثیر بگذارد. و سازمان هایی از جمله انجمن دندانپزشکی آمریکا و مجله دندانپزشکی، پزشکی و علوم پزشکی نیز مقالاتی را در پشتیبانی از استفاده از محافظ شست منتشر کرده‌اند.

مکیدن انگشت چه مشکلاتی را برای سلامت دندان به همراه دارد

 

چرا سلامت دهان و دندان برای کودکان خردسال بسیار مهم است

تحقیقات بنیاد بهداشت دهان و دندان نشان داده است که بیش از نیمی از بزرگسالان بریتانیا (51 درصد) گفته‌اند که در جوانی بهداشت دهان و دندان خود را بدیهی می‌دانستند. این اهمیت تجهیز فرزندانمان به ابزارهایی را برای حفظ سلامت دهان و همچنین صرف وقت برای آموزش آن ها در مورد اینکه چرا اینقدر مهم است، نشان می دهد. با القای سلامت دهان و دندان در کودکان از سنین پایین می‌توانید لبخندی سالم برای آن ها در زندگی ایجاد کنید. لبخند سالم یکی از بهترین هدایایی است که یک بزرگسال می تواند به فرزندش بدهد که نه تنها او را از درمان های دردناک نجات می‌دهد، بلکه می‌تواند اعتماد به نفس و عزت نفس او را نیز افزایش دهد.

لطفاً از ماه ملی لبخند به عنوان فرصتی برای ارزیابی سلامت دهان و دندان فرزندان خود استفاده کنید و به دنبال زمینه هایی برای بهبود باشید. از طریق این کمپین می‌توانید فرزند خود را به لبخندی سالم تجهیز کنید که ماندگار باشد و در حالی که ممکن است اکنون از شما تشکر نکند، تقریباً مطمئناً در آینده این کار را انجام خواهد داد!

اگر نیاز به کامپوزیت دندان دارید با لبخند سپید تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید