به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
تاج کامل دندان یا روکش دندان ؟

تاج کامل دندان یا روکش دندان ؟

تاج کامل دندان در مقابل روکش؛ کدام یک را انتخاب کنیم

برای داشتن لبخندی رویایی، باید انتخاب کنیم. تاج کامل کامل (روکش کامل دندان) و روکش هر دو راهی برای بازگرداندن لبخند شماست. با این حال، در شیوه متفاوت هستند. برای اینکه بدانید کدام یک برای شما مناسبتر است، بهتر است با تیم دندانپزشکی ما صحبت کنید. آنها با افزودن پوششی به سطح دندان‌های شما سعی می‌کنند تا ظاهری کامل به آن‌ها ببخشند. برای تصمیم‌گیری درباره اینکه کدام یک را انتخاب کنید، چند عامل از وضعیت دندان از جمله ضخامت و ناحیه‌ای که نیاز به پوشش دارد باید در نظر گرفته شود. مقاله را مطالعه کنید تا تفاوت میان لمینت و روکش را بدانید و اینکه متوجه شوید کدام یک به شما کمک می‌کند.

تاج کامل و روکش

روکش تنها سطح جلویی و بیرونی دندان را ترمیم می‌کند؛ شکننده است و از پرسلن ساخته شده است. سفارشی‌ساز است و به همین دلیل به درستی تنظیم می‌شود و این رو رنگ آن با دندان‌های شما مطابقت دارد. از این رو، هیچ کس متوجه نمی‌شود که از روکش استفاده می‌کنید. علاوه بر این، تا حدی قوی است اما در عین حال اگر فشار زیادی به آن وارد شود، ممکن است آسیب ببیند یا ترک بخورد. اگر از روکش استفاده می‌کنید، باید مراقب باشید که چیزی را محکم گاز نمی‌گیرید یا غذای نوک تیزی نمی‌خورید.

تاج کامل دندان یا روکش دندان ؟

از طرف دیگر تاج کامل، سطح دندانتان را به طور کامل می‌پوشاند. از پرسلن، فلز یا ترکیبی از هر دو ماده ساخته شده است. ضخیم‌تر و قوی‌تر هستند؛ بنابراین، به راحتی مانند روکش نمی‌شکنند. در زمینه دوام و استحکام، تاج کامل بهتر است. با این حال، متخصص دهان و دندان، نوع ترمیم را بر حسب نیاز دندان انتخاب می‌کند. هر دو روش تاج کامل و روکش دارای میزان قابل توجهی از موفقیت هستند.

روکش در مقابل تاج کامل

قبلتر درباره ظاهر تاج کامل و روکش صحبت کرده‌ایم. هر دو راه‎حل مناسبی برای دندان‌های ترک خورده، شکسته، خرد شده یا کج هستند. علاوه بر این، ظاهر دندان‌های تغییر رنگ یافته یا دندان‌هایی را که ضعیف یا پوسیده به نظر می‌رسند، بهبود می‌بخشند. تاج کامل در مواردی که دندان شکسته، از دست رفته یا ضعیف باشد، مناسب است. از آنجا که تمام سطح دندان را می‌پوشاند، این عیب‌ها به راحتی در زیر آن پنهان می‌شوند بدون اینکه کسی متوجه شود، و در نتیجه لبخندی عالی ایجاد می‌شود. شکل و اندازه مناسب دندان‌ها شبیه به دندان‌های اصلی است و ظاهری طبیعی به آنها می‌بخشد.

هنگامی که درباره روکش صحبت می‌شود، بهترین گزینه برای دندان‌های سفت و دارای اشکال قابل رویت در قسمت جلوی دهان هستند. به خصوص در مواردی که دندان ها تغییر رنگ داده‌اند، دچار ترک خوردگی یا شکستگی می‌شوند یا بین آنها فاصله وجود دارد، پزشک روکشی مانند لمینت دندان را انتخاب می‌کند. لمینت تنها پوشش‌هایی رویی هستند‌؛ بنابراین در صورت آسیب دیدگی به راحتی قابل تعویض هستند. با این حال، با مراقبت و نگهداری مناسب، می‌توانند سال‌های بیشتری دوام بیاورند. یک نکته مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که هنگام استفاده از روکش یا لمینت باید بهداشت دهان و دندان را در نظر بگیرید. گسترش باکتری‌ها در دهان می‌تواند منجر به پوسیدگی و عفونت شود و عوارضی را به همراه داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لمینت یا کاشت کامل (ایمپلنت دندان) و یا شیوه مناسب دیگری جهت بهبود لبخند، با کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید تماس بگیرید. برای تعیین وقت ملاقات خود با شماره 09120549568 با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید