به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
خوردن ذرت بو داده و سلامت دندان

خوردن ذرت بو داده و سلامت دندان

چگونه خوردن ذرت بو داده بر سلامت دهان شما تاثیر می‌گذارد

با توجه به اینکه سالانه بیش از 17 میلیارد کوارت ذرت بو داده در ایالات متحده مصرف می شود، این غذای بسیار محبوب، میان وعده انتخابی بسیاری از آمریکایی هاست. اگرچه ممکن است غذایی خوشمزه و کمی مغذی در هنگام لذت بردن از تماشای فیلم در شب باشد اما پاپ کورن می تواند آسیب جدی به دندان های شما وارد کند و شما را با انواع خطرات بهداشت دهان و دندان درگیر کند. درباره تاثیرات منفی ذرت بو داده بر سلامت دندان و جایگزین های سالم این غذا که دندان های شما مطمئنا از آن استقبال می‌کنند، بیشتر بیاموزید.

خوردن ذرت بو داده و سلامت دندان

ذرت بوداده چگونه به دندان های شما آسیب می‌زند

اگرچه اسید لاکتیک یک ماده طبیعی در بدن انسان است، اما دهان معمولا هیچ اسید لاکتیکی تولید نمی کند یا حاوی آن نیست. خوردن ذرت بو داده اسید لاکتیک ایجاد می کند که مینای دندان را از بین می برد. وقتی باکتری های مضر از مینای دندان عبور می کنند، تکثیر می شوند و دندان را می خورند و در نتیجه حفره ایجاد می کنند. همچنین پوسته ذرت بو داده، که پوشش نازک اطراف هسته آن است، می تواند به دندان های شما آسیب برساند. وقتی بین دندان ها یا لثه های شما گیر می کنند، این منبع غذایی را در اختیار باکتری ها قرار می‌دهند که می تواند منجر به پوسیدگی دندان، از دست دادن استخوان فک یا از دست دادن دندان شود. گاز گرفتن تصادفی یک مغز پاپ کورن که هنوز باز نشده است می تواند به دندان های شما نیز آسیب برساند. این کار باعث ایجاد نیروی زیادی بر روی دندان شما شده که می تواند باعث ترک خوردگی یا شکستن آن شود.

بلیچینگ دندان با بهترین متدهای موجود در کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید

چه چیزی باید به جای آن بخورید

با در نظر گرفتن این موارد، خوردن ذرت بو داده ارزش ریسک آن را ندارد. اگرچه ممکن است برای دندان های شما خوب نباشد، اما این بدان معنا نیست که مجبور نیستید هنگام تماشای فیلم شب را بدون خوردن چیزی بگذرانید. بنابراین به جای آن چه می توانید بخورید؟ برخی از جایگزین های ذرت بو داده عبارتند از:

  • میوه هایی با میزان بالای آب و فیبر مانند سیب، انگور، گلابی، زغال اخته، پرتقال، توت فرنگی و تمشک
  • سبزیجاتی مانند کرفس و خیار
  • محصولات لبنی کم چرب با محتوای کلسیم بالا مانند ماست و پنیر
  • آجیل نرم و نمک دار غنی از پروتئین

ذرت بو داده با عوارض بسیار زیادی که برای سلامت دهان و دندان دارد، یکی از غذاهای میان وعده است که باید تمام تلاش خود را برای اجتناب از خوردن آن انجام دهید. اگرچه ممکن است ترک خوردن میان وعده مورد علاقه دشوار باشد، اما جایگزینی آن با غذا های سالم حرکتی است که مطمئنا دندان های شما از آن تشکر می کنند!

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید