به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
آیا عصب کشی با درد همراه است؟

آیا عصب کشی با درد همراه است؟

آیا کشیدن کانال ریشه یا همان عصب کشی با درد همراه است؟

این سوال یکی از متداول پرسش هایی که افراد هنگام مراجعه به دندان پزشکی می پرسند. متاسفانه به دلایل غلط ، مردم بر این باورند که عصب کشی دندان ترس و درد دارد. اما واقعیت این است که شما می توانید آنها را بدون هیچ درد و رنجی از دهان خود خارج کنید.

آیا عصب کشی با درد همراه است؟

عصب‌کشی و کشیدن کانال های ریشه دردناک است

ممکن است بعد از خواندن بخش اول کمی گیج شده باشید. به احتمال زیاد شما هم همیشه فکر می کنید از بین بردن کانال های ریشه فرآیندی سخت و طاقت فرسا است که تا حد امکان باید از آن جلوگیری کرد؟ اگرچه امیدواریم که شما هرگز مجبور به انجام عمل ریشه کانال نشوید اما این موضوع به دلیل دردناک بودن آنها نیست.

در حقیقت روش های از بین بردن ریشه و عصب کشی درد فراوانی نداشته و بسیار شبیه پر شدن حفره دندان است. پس چرا بسیاری از افراد نسبت به کشیدن کانال ریشه ترس زیادی دارند؟ دلایل زیادی وجود دارد و بیشتر آنها به اتفاقات گذشته بر می گردد. واقعیت این است که در گذشته به دلیل نبود  تکنولوژی در زمینه دندانپزشکی که در چند دهه گذشته اتفاق افتاد، خارج کردن کانال های ریشه با روش های دردناکی همراه بود.

آیا عصب کشی با درد همراه است؟

روشی بدون درد

از بین بردن کانال های ریشه و عصب کشی به روش مدرن و با استفاده از داروهای بیهوشی و بی حس کننده، عملا به فرآیندی بدون درد تبدیل شده است. امروزه تمامی دندانپزشکان در ابتدا محل مورد نظر را بی حس کرده و سپس با ایجاد سوراخ کوچک در دندان، به داخل دندان دسترسی پیدا می کنند.

در مرحله بعد پس از برداشتن تمام خرابی و آلودگی های درون دندان و تمیز کردن آن ناحیه، دندان با مواد مخصوص پوشیده می شود تا از ورود مجدد میکروب ها و باکتری ها به داخل دندان جلوگیری کند.

مجموعه کلینیک لبخند سپید ، آماده ارائه خدمات دندانپزشکی از جمله ایمپلنت دندان و زیبایی دندان است. می توانید از طریق فرم رزرو آنلاین یا شماره های نمایش داده شده تماس گرفته و وقت بگیرید.

آیا دندانی که عصب کشی شده است، دچار پوسیدگی می شود؟ دکتر شکراللهی پاسخ می دهد:

 

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید