به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
نکات مهم درباره‌ی‌ تکنولوژی دندانپزشکی و کاربرد‌های آن

نکات مهم درباره‌ی‌ تکنولوژی دندانپزشکی و کاربرد‌های آن

اهمیت تکنولوژی دندانپزشکی در درمان پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان می تواند آسیب جدی به سلامت دهان و دندان شما وارد کند. خوشبختانه، تلاش برای درمان و پیشگیری از پوسیدگی دندان پیشرفت زیادی داشته است. با کمک تکنولوژی مدرن دندانپزشکی، درمان پوسیدگی دندان و سایر مشکلات دندانی بیش از هر زمان دیگری امکان پذیر است.

در این مقاله با توجه به اهمیت فناوری دندانپزشکی به سوالات چگونه تکنولوژی می تواند به درمان پوسیدگی دندان کمک کند، و چگونه می تواند سلامت کلی دهان شما را بهبود بخشد پاسخ داده می شود.

تکنولوژی دندانپزشکی چیست؟

در اصل تکنولوژی دندانپزشکی، اجرای فناوری در زمینه دندانپزشکی است. به طور خاص، اجرای فناوری برای مراقبت های عمومی دندان، مراقبت های دندانی زیبایی، و مراقبت های ترمیمی دندان و همچنین خدمات پروتز و ارتودنسی است. فناوری دندانپزشکی درمان، مراقبت و درمان مرتبط را افزایش می دهد.

فناوری دندانپزشکی به دندانپزشکان این امکان را می دهد که از روش های درمانی معمولی که می توانند استرس زا و وقت گیر باشند دور بزنند و رویکرد پیشرفته تری را برای درمان دندان ارائه دهند.

نکات مهم درباره‌ی‌ تکنولوژی دندانپزشکی و کاربرد‌های آن

چگونه فناوری دندانپزشکی به درمان پوسیدگی دندان کمک می کند؟

روش های مختلفی برای درمان پوسیدگی دندان وجود دارد، اما با استفاده از تکنولوژی دندانپزشکی، درمان آسان تر و موثرتر از همیشه است.

در طول درمان پوسیدگی دندان، دندانپزشکان دندان های آسیب دیده را معاینه می کنند. تکنولوژی دندانپزشکی به آن ‌ها اجازه می‌ دهد تصویر واضحی از دندان ‌های شما ثبت کنند و به آن ها بینشی در مورد مشکلات پوسیدگی دندان ارائه دهد و دستیابی به روش مناسب برای درمان را آسان ‌تر کند.

فناوری دندانپزشکی همچنین به درمان یا در آوردن دندان های پوسیده کمک می کند. برخی از فناوری ‌ها به درمان پوسیدگی دندان با رسیدگی به علت اصلی کمک می ‌کنند. اگر دندان را نتوان نجات داد، به لطف فناوری دندانپزشکی می توانیم به راحتی و بدون درد آن را خارج کنیم.

فناوری دندانپزشکی در درمان پوسیدگی دندان نیز به چندین روش دیگر کمک می ‌کند. تا زمانی که دندانپزشک از تکنولوژی مناسب دندانپزشکی برای درمان موثر پوسیدگی دندان برخوردار باشد، می توانید از مراجعه بی پایان به دندانپزشکی اجتناب کنید. همچنین می توانید از این واقعیت مطمئن باشید که کیفیت و اثربخشی درمانی که ارائه می شود به لطف فناوری دندانپزشکی که استفاده می شود در درجه اول اهمیت قرار دارد.

انواع تکنولوژی دندانپزشکی مورد استفاده در دندانپزشکی

در مورد مراقبت از دندان نمی توان اهمیت فناوری دندان را نادیده گرفت. مراقبت های دندانی بدون درد و موثری برای درمان پوسیدگی دندان در مدت زمان نسبتاً کوتاهی به بیماران ارائه می شود.

استفاده از فناوری دندانپزشکی پذیرفته شده است تا عملیات دندانپزشکی به سطح دیگری برسد. در اینجا برخی از فناوری های دندانپزشکی مورد استفاده آورده شده است:

CBCT. پانورکس سفالومتری

این فناوری یک سیستم تصویربرداری هیجان‌ انگیز است که به ارائه عکس ‌برداری با کیفیت بالا از لثه، دندان و فک کمک می ‌کند. این به ما کمک می کند تا بهترین دید را از دندان ها داشته باشیم و در عین حال بهترین روش درمانی را برای آن ها تعیین کنیم. سیستم تصویربرداری CBCT Panorex Cephalometric کاملاً ایمن است زیرا قرار گرفتن در معرض تابش را محدود می کند.

 

نکات مهم درباره‌ی‌ تکنولوژی دندانپزشکی و کاربرد‌های آن

 

دوربین های داخل دهانی

داشتن یک دید خوب از پوسیدگی دندان می تواند درمان دندان را بهبود بخشد. با دوربین های داخل دهانی، دندانپزشکان دید واضحی از نواحی در دهان دارند که در غیر این صورت به سختی دیده می شوند. این فناوری به ما کمک می کند تا روی مسائل پوسیدگی دندان تمرکز کرده و یک برنامه درمانی مناسب طراحی شود.

اسکنر TRIOS

اسکنر TRIOS تنها یکی از چندین فناوری پیشرفته دندانپزشکی است که برای درمان پوسیدگی دندان استفاده می شود. دهان در هنگام گرفتن قالب ‌های دندانی می ‌تواند کثیف شود، به‌ ویژه هنگام استفاده از قالب ‌ها و سینی ‌ها. با اسکنر TRIOS، گرفتن قالب های دندانی آسان و کارآمد است.

 

نکات مهم درباره‌ی‌ تکنولوژی دندانپزشکی و کاربرد‌های آن

 

سنسورهای دیجیتال شیک

از سنسورهای دیجیتال Schick برای انجام تشخیص سریع استفاده می شود تا از بهترین درمان و نوع مراقبت از بیمارانی که دچار پوسیدگی دندان شده اند اطمینان حاصل شود.

برای پر کردن دندان و درمان سایر مشکلات می‌توانید به کلینیک لبخند سپید مراجعه کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید