به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
انواع مختلف پروتز دندان

معرفی انواع پروتز دندان

انواع پروتز دندان که در دندانپزکشی انجام می‌گیرد

تصمیم گرفته‌اید که از سلامت دهان و دندان خود مراقبت کنید و دندان مصنوعی بکارید. بسیار عالی است! جایگزینی دندان با دندان مصنوعی می‌تواند لبخند، جویدن، گفتار و اعتماد به نفس شما را بهبود ببخشد. همه دندان‌های مصنوعی جایگزین‌های جدا شدنی برای دندان‌ها هستند ولی آیا می‌دانستید انواع مختلفی از پروتز در دسترس است؟ به خواندن ادامه دهید تا بیشتر درباره چهار نوع پروتز و اینکه هر کدام برای شما چه کاربردی دارند، بیاموزید.

نیاز به وقت دندانپزشکی دارید؟ چرا از خدمات مدرن و کاملاً بهداشتی کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید استفاده نمی‌کنید؟ خدمات زیبایی دندان و ایمپلنت دندان کره ای

هرگاه که هیچ دندانی نداشته باشید می‌توانید کل دندان‌هایتان را با دندان مصنوعی جایگزین کنید. اگر تنها چند دندان آسیب دیده یا بلا استفاده داشته باشید، دندانپزشکتان همه آنها را از دهانتان خارج می‌کند تا برای یک دست دندان مصنوعی کامل جا باز کند. معمولا، زمان انتظاری برای ساخت یک دست دندان مصنوعی کامل وجود دارد.

معمولاً پس از انجام برخی کارهای دندانپزشکی، از پروتز موقتی در حین اینکه برخی نواحی دهان بهبود می‌یابد، استفاده می‌شود. اگر نیاز به کشیدن دندان‌‌های بزرگ داشته باشید، به احتمال زیاد از پروتز موقتی استفاده می‌شود تا بتوانید همچنان لبخند بزنید و غذاهای جامد بخورید، اما این دندان‌ها مانند یک دست دندان‌ کامل مصنوعی معمول شما نیستند و فقط به صورت موقتی جای آنها قرار دارند. همچنان که دهانتان بهبود می‌یابد، پروتزهای موقتی دیگر به درستی در دهان جا نمی‌گیرند. در این هنگام برای دریافت یک ست کامل دندان مصنوعی آماده هستید.

انواع مختلف پروتز دندان

پروتزهای پارسیل (جزئی)

پروتزهای پارسیل (جزئی) زمانی استفاده می‌شوند که فاصله زیادی میان دندان‌ها وجود داشته باشد، اما هنوز برخی از دندان‌‌های طبیعی باقی مانده باشد. به وسیله یک چارچوب فلزی یا پیوست‌های دیگری به دهان متصل می‌شوند. همچنین ممکن است تاجی روی دندان طبیعی موجود قرار گیرد تا به جایگذاری کمک شود. پروتزهای جزئی برای بهبود مهارت‌های جویدن و گفتار جایگزین دندان‌ها می‌شوند، اما همچنین از جابجایی دندان‌های طبیعی به دلیل فضای ایجاد شده در بین دندان‌ها جلوگیری می‌کنند. سرویس «پروتزیک روزه» ما شامل پروتزهای پارسیل نیز می‌شود.

پروتزهای پیش‌ساخته

پروتزهای پیش‌ساخته قابل جایگزینی برای اشخاصی است که همین الان هم از پروتز استفاده می‌کنند اما به دنبال ظاهر و تناسبی بهتر در دندان هستند. بسیاری از مردم متوجه می‌شوند که با گذشت زمان، ممکن است دندان مصنوعی آنها چندان مناسب نباشد یا دندان‌‌های آنها ظاهر مطلوبی نداشته باشد. در این صورت، استفاده از پروتزهای جایگزین جدید می‌تواند به شما کمک کند.

مرکز مراقبت‌های دهان و دندان در هر مرحله از امتحان دندان تا آمادگی نهایی با شما خواهد بود. قصد ما این است لبخندتان همان چیزی باشد که آرزویش را دارید! مهم نیست چه نوع پروتزی برای شما مناسب است، ممکن است مدتی طول بکشد تا به تناسب و احساس جدیدی که در دهان ایجاد می‌کنند، عادت کنید. بعلاوه ضمانتی می‌خواهید که از آنها به خوبی مراقبت می‌شود. این پست را برای برخی از بایدها و نبایدهای استفاده از دندان مصنوعی مطالعه کنید. آیا آماده هستید گامی را برای داشتن دوباره لبخندی سالم و اعتماد به نفس بردارید؟ امروز با ما تماس بگیرید تا برایتان قرار ملاقات تنظیم کنیم!

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید