به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
تمیز کردن بین دندان

تمیز کردن بین دندان – استفاده از مسواک بین دندانی

تمیز کردن بین دندان : راز پشت یک لبخند واقعا زیبا

تمیز کردن بین دندان

هنگامی که به حفظ سلامت دهان فکر می‌کنید، مسواک زدن دندان‌ها باید در اولویت قرار گیرد. دو بار مسواک زدن در طول روز با خمیر دندان حاوی فلوراید سنگ بنای یک لبخند سالم است، اما یک مکمل ساده وجود دارد که می تواند سلامت دهان شما را واقعا تغییر دهد و آن تمیز کردن بین دندان‌ها است.

در حالی که مسواک زدن موثرترین راه برای تمیز نگه داشتن دندان‌ها است، اما تنها به 60 درصد از سطوح دندان می‌رسد. استفاده از مسواک‌های بین دندانی برای تمیز کردن فاصله بین دندان‌ها یکی از ساده‌ترین و مهمترین کارهایی است که می‌توانید برای بهبود لبخند خود انجام دهید.

تمیز کردن بین دندان

چرا تمیز کردن بین دندان بسیار مهم است؟

پلاک دندانی ممکن است بین دندان‌هایی که مسواک نمی‌تواند به آنها برسد، ایجاد شود. با گذشت زمان، این امر می‌تواند منجر به پوسیدگی دندان، التهاب لثه و بوی بد دهان شود. برای جلوگیری از این اتفاق، خوب است که از مسواک بین دندانی به عنوان بخشی از برنامه تمیز کردن روزانه خود استفاده کنید.

مسواک بین دندانی یک مسواک کوچک است که مخصوص تمیز کردن بین دندان‌های شما طراحی شده است، جایی که مسواک معمولی به آن نمی‌رسد. استفاده روزانه از مسواک بین دندانی، علاوه بر مسواک زدن منظم، یک راه آسان و موثر برای حفظ شادابی و سلامت لثه‌ها و دندان‌ها است. توصیه می‌کنیم هر روز بین دندان‌های خود را تمیز کنید تا دهان خود را شاداب و سالم نگه دارید.

هنگامی که برای اولین بار تمیز کردن بین دندان‌های خود را شروع می‌کنید، ممکن است لثه‌های شما کمی دچار درد شوند و خونریزی کنند، اما دست نگاه ندارید زیرا خونریزی لثه اغلب نشانه‌ای از التهاب لثه است. اگر در عرض چند روز متوجه بهبودی نشدید، با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

تمیز کردن بین دندان

انتخاب اندازه مناسب

مسواک‌های بین دندانی در اندازه‌های مختلفی وجود دارند و تشخیص اینکه کدام یک برای دهان شما مناسب‌تر است، دشوار است.

برای دریافت بهترین توصیه، از یک متخصص دندانپزشکی بخواهید که به شما توصیه‌های لازم را ارائه کند. در این بین، در اینجا چند نکته برای شروع آورده شده است:

  • به آینه نگاه کنید و مسواک را بین دندان‌ها، نزدیک لثه قرار دهید. با کوچکترین اندازه شروع کنید و تا زمانی که موهای مسواک به سطح دندان و بافت لثه برخورد کند، کار را ادامه دهید.
  • مسواک باید محکم باشد، اما سیم، اگرچه روکش پلاستیکی دارد، نباید با کناره‌های دندان یا لثه تماس داشته باشد. هرگز برس را به زور وارد فضایی نکنید.
  • پس از قرار دادن، مسواک بین دندانی را به طول کامل آن حدود 2-3 بار به جلو و عقب ببرید. اطمینان حاصل کنید که تمام فاصله‌های بین دندان‌ها را یک بار در روز تمیز کنید.
  • احتمالا به دو تا سه اندازه مختلف یا ترکیبی از یک یا دو مسواک و نخ دندان نیاز دارید؛ همه اینها به فضای بین دندان‌ها بستگی دارد که معمولا در سراسر دهان متفاوت است.

نحوه استفاده از مسواک‌های بین دندانی

برای استفاده حداکثری از مسواک بین دندانی، باید تکنیک مناسب به کار ببرید. خبر خوب این است که استفاده از مسواک‌های بین دندانی نسبتا آسان است. پس از تسلط بر این کار، این یک عادت سالم است که تا آخر عمر باقی خواهد ماند.

  1. از مسواک بین دندانی مستقیم بین دندان‌های جلویی استفاده کنید. مسواک را به آرامی بین دندان‌ها قرار دهید. برس را به زور وارد فضا نکنید. آن را به آرامی کار کنید یا اندازه کوچکتر را انتخاب کنید. مسواک بین دندانی را چند بار به اندازه تمام طول به جلو و عقب ببرید.
  2. در صورت استفاده از یک مسواک کوچک بین دندانی روی دندان‌های عقب. اگر از یک مسواک کوچک بین دندانی (مسواک‌های صورتی، نارنجی، قرمز یا آبی) استفاده می‌کنید، می توانید گردن نرم مسواک را کمی خم کنید. با افزایش فشار با انگشت، دسترسی به بین دندان‌های عقبی آسان‌تر می‌شود. یا یک برس بین دندانی دسته بلند را امتحان کنید
  3. در صورت استفاده از مسواک بین دندانی بزرگتر روی دندان‌های عقب. هنگام استفاده از مسواک‌های بین دندانی با اندازه بزرگتر، اگر سیم را کمی منحنی کنید، دسترسی بین دندان های پشتی ممکن است بهتر شود. اگر مسواک را در زاویه دیگری صاف یا خم نکنید، مسواک بین دندانی دوام بیشتری خواهد داشت.

فرصت عالی برای ایمپلنت یک روزه دندان

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید