به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
خمیر دندان زغالی از نظر یک دندانپزشک

خمیر دندان زغالی از نظر یک دندانپزشک

بررسی علمی خمیر دندان زغالی از منظر یک دندانپزشک

خمیر دندان زغالی یکی از موضوعات پرطرفدار در زیبایی است، اما چرا؟ احتمالا نام خمیر دندان زغالی را در رسانه‌های اجتماعی شنیده‌اید، استفاده از زغال فعال در ماسک‌های صورت، به عنوان مکمل و حتی به عنوان خمیر دندان نیز مطرح شده است. همه اینها به دلیل خواص سم‌زدایی آن است. با این حال، درست مانند بسیاری از درمان‌های خانگی، دیدگاه‌های مخالف و موافقی وجود دارد. بیایید نگاهی به هر دو دیدگاه بیندازیم:

مزایای خمیر دندان زغالی

مسواک زدن دندان‌ها با خمیردندان زغالی این روزها مد شده است چرا که افرادی که آن را امتحان کرده‌اند می‌گویند موثر است، با این حال معیار خاصی در مورد اینکه چقدر طول کشید تا نتایج را مشاهده کنند یا چقدر دندان‌های آنها سفیدتر شده است وجود ندارد.

برخی دیگر معتقدند که لکه‌های روی دندان و باکتری‌ها را از دهان آنها پاک می‌کند. سازندگان خمیر دندان زغالی ادعا می‌کنند که این خمیردندان بدون بلیچینگ ، تغییر رنگ را از بین می‌برد.

خمیر دندان زغالی از نظر یک دندانپزشک

اما، کار اینجا تمام می‌شود. زغال چوب زمانی بهترین گزینه است که توسط پرسنل پزشکی برای کاهش اثرات مسمومیت یا اوردز توصیه شود. زمانی که زغال چوب فعال مصرف می‌کنید، داروها و سموم می‌توانند به آن متصل شوند. این موضوع به خلاص شدن بدن از شر مواد ناخواسته کمک می‌کند.»

خطرات مسواک زدن با خمیر دندان زغالی

نه تنها خطر اوردز وجود دارد، بلکه چندین خطر دیگر در استفاده از خمیر دندان زغالی نیز مطرح شده است. بزرگترین نگرانی ها عبارتند از:

  • استفاده منظم از زغال چوب می‌تواند به مینای دندان و بافت لثه آسیب برساند.
  • استفاده بیش از حد زغال چوب ممکن است مواد مفیدی مانند داروهای مورد نیاز را به خود جذب کند.
  • انسداد روده و در نتیجه یبوست می‌تواند در نتیجه استفاده طولانی مدت از زغال چوب، علاوه بر مدفوع سیاه و تغییر رنگ زبان باشد.
  • حتی کسانی که عاشق خمیردندان زغالی هستند، گزارش می‌دهند که باید از خمیر دندان معمولی بعد از درمان زغالی استفاده کنند تا آن را بشوید و نفس تازه کنید، در غیر این صورت ممکن است بقایای سیاهی باقی بماند.
  • خمیر دندان زغالی را نمی توان به جای خمیردندان معمولی استفاده کرد چرا که حاوی فلوراید لازم نیست که با پوسیدگی دندان مبارزه می‌کند. فلوراید با پوسیدگی طبیعی دندان مبارزه می‌کند و می‌تواند پوسیدگی دندان را تا 40 درصد کاهش دهد.
  • مطالعات کمی در مورد فواید زغال چوب به عنوان یک مکمل غذایی وجود دارد، بنابراین اثرات کوتاه مدت و بلند مدت ناشناخته است.
  • اثر سفید کننده زغال چوب تا حد زیادی حدس و گمان است. هیچ مطالعه علمی پذیرفته شده‌ای وجود ندارد که ادعاهای سفید کننده زغال چوب را تایید کند.

دیدگاه انجمن دندانپزشکی آمریکا

برای داشتن لبخندی سفیدتر و درخشان تر، ADA توصیه می‌کند از مواد غذایی لکه‌زا مانند شراب، قهوه، چای و محصولات تنباکو خودداری کنید. آن‌ها همچنین توصیه می‌کنند که دندان‌های خود را دو بار در روز به مدت دو دقیقه کامل با خمیر دندان سفید کننده که دارای مهر پذیرش ADA است مسواک بزنید و روزانه نخ دندان بکشید. مراجعه منظم به دندانپزشک برای انجام تمیز کردن و بحث در مورد فرآیندهای سفید کردن دندان در مطب نیز از لبخند سالم و سفید شما پشتیبانی می‌یکند.

یک لبخند سفید روشن و یک دهان سالم با عادات خوب مراقبت از دهان و دندان شما شروع می‌شود و دندانپزشک شما برای رسیدن به اهدافتان با شما همکاری می‌کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید