به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
آیا مزه بدی در دهان خود پس از مسواک زدن احساس می‌کنید؟

آیا مزه بدی در دهان خود پس از مسواک زدن احساس می‌کنید؟

آیا بعد از مسواک زدن دندان طعم بدی در دهان خود احساس می‌کنید؟

در هنگامی که دهان خود را تمیز کردید، در دهان خود طعم کمی عجیب و غریبی را احساس خواهید کرد که بسیار رایج است. لازم نیست در این مورد خجالت بکشید چرا که نه تنها شما بلکه همه افراد این را تجربه می‌کنند. اما اگر بعد از تمیز کردن دندان برای مدت طولانی در دهان شما طعم بدی وجود دارد، این موضوع می‌تواند چیزی باشد که باید به منظور بررسی آن به دندانپزشک مراجعه کنید.

چرا بعد از مسواک زدن دندان‌ها، طعم بدی در آن احساس می‌کنید؟

دلیل مزه بد دهان پس از مسواک زدن به این خاطر نیست که از خمیردندان نامناسب استفاده می‌کنید، بلکه یک عارضه جانبی یا یک علامت است.

اگر به دلیل برخی از داروهایی که مصرف کرده‌اید، جریان بزاق در دهان کاهش یابد، پس از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، طعم بدی در دهان خود احساس خواهید کرد. خشکی دهان باعث ایجاد طعم بدی می‌شود که حتی پس از مسواک زدن نیز باقی می‌ماند. اما اگر هیچ دارویی مصرف نمی‌کنید، این موضوع نشانه عفونت باکتریایی است که هنوز آن را تشخیص نداده‌اید. ممکن است بیماری مرتبط با لثه یا دندانی پوسیده باشد که باید فورا آن را درمان کنید. در غیر این صورت، ممکن است بدتر شود و طعم آن تا زمانی که مشکلی را که شناسایی کرده‌اید درمان نکنید، باقی می‌ماند.

خب در مرحله بعد چکار باید بکنید؟

در اینجا چند نکته برای از بین بردن طعم بد دهان آورده شده است. اکنون که مشکل را شناسایی کرده‌اید، می‌دانید که باکتری‌هایی روی زبان وجود دارند که دلیل طعم بد هستند. بنابراین می‌توانید از تمیز کننده زبان استفاده کنید و هر روز بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از آن استفاده کنید. برای تمیز کردن دهان به طور مرتب آب زیادی بنوشید. این کار اوضاع را بهتر می‌کند، اما باید برای معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

در حین بررسی مطالب، می‌توانید با دندانپزشکان حاذق در مورد دلایل ایجاد طعم بد در دهان خود پس از تمیز کردن دندان‌ها صحبت کنید و آنها می‌توانند به سوالات شما پاسخ دهند. آنها شما را معاینه می‌کنند و یک برنامه درمانی به شما توصیه می کنند. در حالت ایده‌آل، درمان طی یک جلسه تمیز کردن عمیق دندان‌ها، لثه‌ها و ریشه‌ها و سپس استفاده از دارو برای اطمینان از از بین رفتن عفونت در سطح مرکزی است.

به یاد داشته باشید، دندانپزشک شما بهترین دوست شما است که به شما کمک می‌کند تا به بیشترین میزان سلامت دهان و دندان دست یابید، از این رو ویزیت‌های دندانپزشکی خود را نادیده نگیرید زیرا در این صورت، عفونت افزایش یافته و منجر به چندین مشکل دیگر برای سلامتی می‌شود. در برخی موارد، این مشکلات می‌توانند سایر اندام‌ها را نیز تحت تاثیر قرار دهند و منجر به عوارضی در بدن شوند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید