به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
آیا شما در معرض خطر کرم خوردگی (پوسیدگی) دندان هستید؟

آیا در معرض خطر کرم خوردگی دندان قرار دارید؟

آیا شما در معرض خطر کرم خوردگی (پوسیدگی) دندان هستید؟

خطر کرم خوردگی دندان

اگر روزانه دندان‌‌هایتان را مسواک نکنید و از نخ دندان استفاده نکنید، مشخص است که ممکن است بیشتر مستعد کرم خوردگی دندان  باشید. اما بی توجهی به این کارهای ضروری تنها چیزهایی نیستند که می‌توانند برای دهان شما مشکل ایجاد کنند.

در اینجا چند عاملی که منجر به کرم خوردگی بیشتر دندان میشود، آمده است:

  • ژنتیک: آیا میدانستید که دندان‌‌های افراد از هم متفاوت خلق شده اند؟ همه ی ما در هر زمان خاصی مقدار متفاوتی باکتری در دهانمان داریم که این تا حدودی به لطف ژنتیک است. ژنتیک همچنین علت داشتن دندان‌‌های شکننده ی برخی از ما می‌باشد که در خصوص کرم خوردگی، میتواند موجب نگرانی شود.
  • سن: درحالیکه با بالاتر رفتن سن، وقت بیشتری برای انجام کارهایی که از آنها لذت میبریم داریم، بالا رفتن سن همچنین میتواند به معنی کرم خوردگی بیشتر دندان باشد چرا که مینای دندان‌‌هایتان در طول زمان ضعیف می‌شود. با افزایش سن، ادامه دادن به مراقبت درست از دندان‌‌هایتان حیاتی است و حواستان باشد که خوردن خوراکی‌‌های شیرین را محدود کنید تا از مشکلات دندان در امان باشید.
  • اختلالات خوردن: اختلالات خوردن میتواند از چند راه متفاوت بر دندان‌‌های شما تاثیر بگذارد و منجر به حفره‌‌های بیشتری شود. اول اینکه، دندان‌‌های شما تغذیه مناسبی را که نیاز دارند، مانند کلسیم دریافت نمی‌کنند. همچنین برخی از اختلالات خوردن میتواند منجر به سایش میشود که در نهایت به مینای دندان آسیب میزند. اگر شما درگیر اختلال خوردن هستید، ما دوست داریم منابعی را در اختیارتان بگذاریم که میتوانند به شما در غلبه بر آن و موفق شدن کمک کنند.
  • الکل: آیا می‌دانستید که الکل می‌تواند منجر به خشکی دهان شود و به قدری اسیدی است که می‌تواند مینای دندان را از بین ببرد؟
  • سیگار کشیدن: حتی یک سیگار در روز می‌تواند تاثیرات بدی بر سلامت دهان شما داشته باشد. سیگار کشیدن موجب افزایش باکتری و جرم در دهان شما شده که منجر به پوسیدگی و افتادن دندان و کرم خوردگی میشود.

آیا شما در معرض خطر کرم خوردگی (پوسیدگی) دندان هستید؟

اگر فکر میکنید دندانتان کرم خوردگی دارد،  ملاقات با ما را در برنامه ی خود قرار دهید. بهترین کار این  است که در اسرع وقت آن را شناسایی و درمان کنید! کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید، آماده ارائه خدمات زیبایی دندان و همچنین درمان آن است.

منبع مطلب

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید