به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

 • Info@sepident.com
 • 09120549568
 • 02188567936
 • 02177940817

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان چیست و چگونه انجام می شود؟

بلیچینگ دندان

بسیاری از افرادی که به دندانپزشکی مراجعه می نمایند، از رنگ زرد دندان‌هایشان و اینکه هرچه قدر مسواک می زنند تاثیری در روشن شدن دندان هایشان ندارد گله می کنند. متاسفانه این تغییر رنگ ها را نمی توان با روش های خانگی از بین برد.

حتی اگر چنین درمان هایی در رنگ دندان ها تاثیری داشته باشد، مطمئن باشید دائمی نیست و موقتی می باشد. برای اینکه بتوانید دندان‌هایتان را به صورت دائمی سفید نمایید، حتما باید به دندانپزشک مراجعه نمایید. بلیچینگ دندان یکی از روش های مهمی است که برای روشن تر کردن دندان ها استفاده می شود. با استفاده از این روش می توانید یک طرح لبخند زیبا داشته باشید.

بلیچینگ دندان چیست؟

در بلچینگ کردن برای اکسید کردن رنگ دانه هایی که غیر طبیعی شده‌اند، از هیدروژن پراکساید استفاده می شود. بسیاری افراد گمان می کنند بلیچینگ و سفید کردن دندان یکی هستند، اما لازم است بدانید که این دو کاملا با یکدیگر فرق دارند. البته هدف از انجام هر دو روش، یکسان می باشد.

سفید کردن یک راه بسیار ساده است که بیشتر از طریق مواد داخل خمیر دندان ها انجام می شود. اما بلیچینگ عملی پیچیده بوده که به دو روش زیر انجام می شود:

 • بلیچینگ دندان خانگی
 • بلیچینگ دندان مطبی

بلیچینگ خانگی

اگر تصمیم دارید بلیچینگ خود را در خانه انجام دهید کافی است به دکتر ارتودنسی خود مراجعه نمایید. در یک جلسه متخصص ازتودنسی از دندان های بالا و پایین شما با دقت قالب خواهد گرفت و در جلسه بعدی که به سراغ او بروید قالب را به شما تحویل خواهد داد.

قطعا او به شما توضیح خواهد داد که بلیچینگ دندان های خود را در خانه انجام دهید. برای بلیچینگ کردن در خانه، هیدروژن پراکسید باید با غلظتی حدود 3 تا 20 درصد استفاده شود. سپس باید مقدار درصدی که از هیدروژن پراکسید توسط دکترتان گفته شده با سایر مواد بلیچینگ ترکیب شده و آن را داخل قالب ارتودنسی بریزید. در نهایت قالب را به همان مقدار ساعتی که دکتر توصیه کرده است، بر روی دندان هایتان بگذارید.

 

بلیچینگ کردن حرفه‌ای در مطب

بزرگ‌ترین عیبی که بلیچینگ کردن در خانه به دنبال دارد، این است که به دلیل اشتباه کردن مواد در ترکیب بعد از انجام کار حساسیت های زیادی در دندان ها و حتی بافت های دهان ایجاد شده و منجر به اذیت شدن شما خواهد شد. اما اگر این عمل در مطب و توسط ابزار های بسیار حرفه‌ای صورت گیرد، احتمال این که به دندان های شما آسیبی برسد بسیار کم خواهد بود.

مقدار درصدی که از هیدروژن پراکساید در مطب ها برای بلیچینگ کردن استفاده می شود، حدود 15 تا 44 درصد می باشد. از آن جایی که این فرآیند توسط ابزار محافظ انجام خواهد شد، اصلا جای نگرانی نداشته و مطمئن باشید مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد.

نکته بسیار مهم دیگر این است که به یاد داشته باشید هیچ درمانی در دندانپزشکی قطعی نخواهد بود و بعد از مدتی نیاز به تمدید شدن خواهد داشت.

برای اطلاع از قیمت بلیچینگ دندان و سایر خدمات زیبایی دندان با کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید تماس گرفته و یا فرم رزرو وقت دندانپزشکی را تکمیل و ارسال نمایید.

چرا رنگ دندان هایمان تغییر می کند؟

در بعضی مواقع حتی اگر شما مسواک هم بزنید باز دندان هایتان تغییر رنگ خواهد داشت، حتی اگر این تغییر رنگ موقتی باشد. اما همچنان یکی از بهترین روشی هایی که در جلوگیری از زرد شدن دندان موثر است، مسواک زدن و رعایت کردن نکات بهداشتی دهان و دندان می باشد.

بلیچینگ دندان چیست؟

ما در روز مواد غذایی فراوانی را می خوریم و نمی دانیم که می توانند چه تاثیری بر روی مینای دندان‌هایمان بگذارند. از طرفی بیشتر مواد غذایی دارای رنگ دانه هایی هستند که با گذشت زمان، باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند.

دیدگاه در"بلیچینگ دندان چیست؟"

 1. ssdobeh

  سلام.
  می خواستم بدونم این بلیچینگ چقدر روی مینای دندان تاثیر داره یا اصلا تاثیر داره؟

  • sepiadm

   سلام.
   دندانپزشک شما در این مورد دندانهای شما را معاینه کرده و بهترین راهکار درمان را پیشنهاد می‌دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

کانال تلگرام لبخند سپید

به روزترین مطالب دندانپزشکی

گرفتن وقت اینترنتی

فرم رزرو نوبت کلینیک

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا چهارشنبه - 10:00 - 20:00