به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281

آشنایی با هومیوپاتی

هومیوپاتی چیست؟ آشنایی با هومیوپاتی

آشنایی با هومیوپاتی

هومیوپاتی یک روش درمانی است که پایه گذار آن نابغه ی آلمانی دکتر ساموئل هانه من می باشد.

Homeo به معنای مشابه و Pathy به معنای رنج و بیماری و اساس آن بر مبنای ( مشابه، مشابه را درمان می کند) استوار شده است.

آزمایش معروف هانه من با گنه گنه که سرآغاز یک روش جدید درمانی بود در سال 1790 اتفاق افتاد. هانه من کشف کرد گنه گنه که داروی شناخته شده و قدرتمندی برای درمان مالاریا بود، اگر توسط خودش که شخص سالمی بود مصرف شود، علائمی شبیه مالاریا در او به وجود خواهد آورد. او نتیجه گرفت که داروها آنچه را که در شخص بیمار درمان می کنند، در شخص سالم به وجود می آوردند.

هومیوپاتی یکی از زیرمجموعه های علم کل نگر (Holistic medicine)  می باشد که در آن تمامیت فرد و موجود در نظر گرفته می شود.

بدین معنا که یک هومیوپات، تاریخچه ی فردی و خانوادگی، رویدادهای دوران کودکی ، اشتها، عادات دفع، خوابیدن، اینکه چگونه فکر می کند، رفتار می کند و مهم تر از همه خلق و خو و احساسات هر فرد را در نظر میگیرد و تنها یک دارو تجویز می شود، نیازی به استفاده از چند دارو بابت چند علامت متفاوت نیست و اعضای بدن جدا از هم در نظر گرفته نمی شوند. علت و حالات هستند که بایستی درمان شوند و نه اندام های موضعی، نام و علائم بیماری.

 

اگر علاقمند به درمان از طریق روش هومیوپاتی هستید؟ ما به شما مطب هومیوپاتی کلاسیک را پیشنهاد می دهیم؛ روی لینک زیر کلیک کنید:

مطب هومیوپاتی کلاسیک

 

هومیوپاتی چیست؟ آشنایی با هومیوپاتی

بدن انسان چیزی بیش از مجموعه اندام هاست. بی هیچ شباهتی با یک ماشین، بدن می تواند رشد کند، کارایی داشته باشد و بدون هیچ اتکایی خود را درمان کند.

جسم، وجود،احساسات و عواطف در انتخاب داروی هومیوپاتی دخیل هستند و این روزها ارتباط درونی ذهن و بدن بیشتر بیشتر مورد قبول قرار گرفته است.

از دیدگاه هومیوپاتی ، بیماری، ایجاد اختلال در عملکرد نیرو یا انرژی حیاتی (Vital force) می باشد که وظیفه اش حفظ انسان در حالت سلامتی است.

 درک غلط ما از واقعیت نسبت به وضعیت حاضر است که سبب واکنش نامناسبی می شود و تولید بیماری می کند.

این واکنش نامناسب طبیعاتا تنش مداومی را بر ارگانیزم شخص تحمیل نموده و این تنش بیماری شخص را تشدید می نماید.

درمان هومیوپاتی، تنش تحمیل شده بر تمام ارگانیزم را کاهش می دهد. ( به طور مثال: وقتی شیری در تعقیب شخص است، دیدگاه متناسب فرار سریع و ترس است، اما اگر شخصی بدون آنکه شیری در تعقیبش باشد همان حالات را داشته باشد، یا حتی اگر سگی او را دنبال کند، همان دیدگاه را اتخاذ نماید و آنچنان وحشت کند که قادر به فکر کردن نباشد ( واکنش نامناسب با وضعیت) درمان حالت او لازم می شود.

در واقع سلامتی، احساس رضایت بدون قید و شرط است. بدین معنا که شخص در لحظه زندگی می کند و واکنش او متناسب با وضعیتی است که با آن روبه روست.

هومیوپاتی، انسان را مجبور به نگاه کردن به خویشتن خویش و آنچه ساخته است می کند. به او اجازه می دهد که بیشتر در زمان حال زندگی کند، و این یکی از مبانی سلامتی است.

مهم ترین هدف درمان بازگرداندن سریع، دایمی و توام با ملایمت سلامت و یا از میان برداشتن و یا نابود کردن بیماری در تمام وجوه است . والاترین و تنها وظیفه ی طبیب باز آوردن سلامت و شفا بخشیدن به بیماران است.

در کشورهایی مثل انگلیس، آلمان، فرانسه، بلژیک، اطریش و غیره…. دارای پیشرفته ترین هومیوپاتی می باشند و همچنین در کشورمان ایران در شهرهایی نظیر: تهران، شیراز، ارومیه، تبریز، کرج، اصفهان، مشهد، گرگان و غیره….. از این روش درمانی استفاده می شود.

هومیوپاتی چیست؟ آشنایی با هومیوپاتی

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پس از بررسی های فراوان در دی ماه 1377 رسما این فعالیت را قانونی و سازمان نظام پزشکی نیز استفاده از این علم را مجاز اعلام نمود.

در حال حاضر پزشکان، دندانپزشکان و ماماها در ایران اجازه ی رسمی طبابت این روش درمانی را دارند.

هومیوپاتی سیستم درمانی کاملی به موازات پزشکی رایج را دارا می باشد، بدان گونه که زمینه درمان در طیف گسترده ای اعم از بیماریهایی نظیر سرماخوردگی، اسهال، استفراغ، سردرد، سینوزیت ها، حساسیت ها و مشکلات پوستی، اختلالات تیروئید، دردهای عضلانی و استخوانی، مشکلات ریوی، کلیوی، معده، سرطان ها، کیست ها و فیبرم ها، ناراحتی های ادراری و مشکلات نازایی و جنسی، و مشکلات روحی، افسردگی، ترس ها و اضطراب ها و غیره….. با موفقیت های بی نظیری رو به رو بوده.

در زمینه ی دندانپزشکی:

درمان شامل: دردها و عفونت های بعد از جراحی، ورم و کبودی، حالت تهوع و حساس شدن دندانها، کیست و آفت، زخم و خونریزی، تاول و تبخال ها، گرفتگی فک، دندان درآوردن در کودکان، دردهای عصبی، فوبیا و ترسهای مزمن در دندانپزشکی و غیره…… بدون نیاز به جراحی با روشی آرام، ملایم و مطمئن بسیار تاثیرگزار خواهد بود.

منابع دارویی هومیوپاتی:

  • عمدتا گیاهان ( 70%)
  • املاح معدنی( حدود 20%)
  • حیوانات ( حدود 7%)
  • موادبیولوژیک ( حدود 3%)

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید