به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

 • Info@sepident.com
 • 09120549568
 • 02177938281

کامپوزیت دندان

انجام کامپوزیت دندان در مجموعه دندانپزشکی لبخند سپید

کامپوزیت دندان

زیبایی دندان‌ ها و داشتن لبخندی جذاب، هر چهره‌ای را متفاوت خواهد کرد. خوشبختانه امروزه نیز روش‌‌های بسیار متنوعی به این منظور وجود دارند. شما می ‌توانید از علم دندان پزشکی زیبایی بهره برده و صاحب دندان‌ هایی سالم و زیبا شوید. یکی از روش‌‌های ترمیم و زیبایی دندان که طرفدار زیادی دارد، کامپوزیت دندان است.

انجام کامپوزیت دندان

در واقع کامپوزیت یکی از روش‌‌های زیبایی برای ترمیم و پر کردن دندان ها می باشد. با کمک این روش می توانید ایراد دندان های خود را رفع کرده و لبخندی زیباتر داشته باشید.

حهت بهره مندی از خدمات درمانی و زیبایی دندان در مجموعه دندانپزشکی لیخند سپید با شماره‌‌های درج شده در سایت تماس گرفته و یا از طریق فرم رزرو وقت دندانپزشکی ، با ما در تماس باشید.

چه موقع ونیر کامپوزیت درمان زیبایی مناسبی نیست؟ پاسخ دکتر شکراللهی:

 

کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت ماده‌ای از جنس پلاستیک و شیشه است که برای ترمیم دندان های پوسیده مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده خمیری مانند به نحوی روی دندان قرار می ‌گیرد که موجب اصلاح شکل و رنگ دندان ها می شود. همچنین با ایجاد رنگ زیبا و درخشنده بر روی دندان ‌ها، جلوه زیبایی به لبخند شما می ‌بخشد. در مرحله آخر کامپوزیت نیز دندانپزشک برای سخت شدن هر لایه قرار گرفته روی دندان، از تابش یک نور با طول موج ویژه استفاده می ‌کند.

انجام کامپوزیت دندان

مراحل کامپوزیت دندان

 • اولین مرحله برای کامپوزیت‌دندان انتخاب کامپوزیت متناسب با دندان‌هایتان می باشد. در واقع کامپوزیت دندانها در رنگ‌‌‌های متنوعی انجام شده و برای ترمیم دندان، هر شخص باید متناسب با نیاز وی رنگ مدنظر را انتخاب کند.
 • در مرحله بعد اگر سطح دندان ‌ها تمیز و بدون جرم نباشد، دندانپزشک دندان ‌های شما را پولیش می‌ کند تا هر گونه جرم از روی دندان برداشته شود. در نتیجه دندان‌‌ها برای گذاشتن کامپوزیت آماده می شوند.
 • سپس به مرحله آغشته کردن سطوح دندان با یک ماده اسیدی مخصوص می رسیم. این ماده به صورت ژل بوده که به مدت ۱۵ ثانیه بر روی سطح دندان گذاشته و سپس بطور کلی از روی دندان شسته می ‌شود.
 • در مرحله آخر دندانپزشک، ماده کامپوزیت را با استفاده از یک برس کوچک یا اپلیکاتور روی سطح دندان قرار می دهد. پس از آنکه ماده کامپوزیت‌دندان بر روی دندان قرار گرفت، دندانپزشک پرتو نوری با طول موج خاص را بر روی آن می ‌تاباند.

آیا کامپوزیت باعث پوسیدگی دندان های زیرین می شود؟ دکتر شکراللهی پاسخ می دهد:

 

 

مزایای استفاده از کامپوزیت چیست؟

می‌توان گفت مهمترین مزیت کامپوزیت، هم رنگ بودن ماده استفاده شده با دندان های شما می باشد. مزیت دیگر این روش درمانی این است که دچار پریدگی نشده و تنها در صورت فشار زیاد و ضربه، شکسته می شود. به علاوه در کامپوزیت می توان از تراشیدن دندان ها جلوگیری کرده و هر زمان که لازم بود، آن را ترمیم کرد.

پیشنهاد می کنیم افرادی که دندان های نامرتب داشته و یا دندان‌هایشان دچار تغییر رنگ شده، از کامپوزیت‌دندان کمک بگیرند. کامپوزیت های دندان با مراقب‌‌های لازم می توانند به طور میانگین حدود 5 تا 10 سال عمر کنند. اگر چه این آمار در افراد مختلف بوده و به شرایط زیادی بستگی دارد.

لازم به ذکر است که قیمت کامپوزیت‌دندان در کلینیک‌‌های دندانپزشکی با توجه به تجربه و مهارت دندانپزشک متفاوت است. به علاوه معاینه، بررسی‌‌های لازم و منطقه جغرافیایی نیز در این موضوع تاثیر دارند.

انجام کامپوزیت دندان

دیدگاه در"کامپوزیت دندان"

 1. سایه

  ساکن غرب هستم. چطور میتونم وقت رزرو کنم؟

  • sepiadm

   با توجه به باز بودن مجموعه در روزهای نامبرده در پایین سایت، می توانید از طریق فرم رزرو وقت سایت، تماس بگیرید تا در آخر رزرو و وقت خالی برای شما در نظر گرفته شود.

دیدگاه خود را بنویسید