به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
تاثیر خمیردندان سفید کننده چقدر است؟

تاثیر خمیر دندان سفید کننده چقدر است؟

دلایلی که ممکن است خمیر دندان سفید کننده موثر نباشد!

شاید برای شما هم پیش آمده که یک خمیر دندان سفیدکننده از فروشگاه خریده‌اید، اما بعد از گذشت چند هفته استفاده از آن دندان های شما همچنان رنگ مایل به زرد دارند. به نظر شما علت این اتفاق چیست؟ در واقع بیشتر موارد حقیقت این است که خمیردندان های سفید کننده کاربردی نبوده و به خوبی عمل نمی کنند.

تاثیر خمیردندان سفید کننده چقدر است؟

راه های سفید کردن دندان با خمیر دندان سفید کننده

گزینه های سفیدکنندگی مختلفی با قیمت های متفاوت برای شما وجود دارند؛

از جمله مراجعه به دندان پزشکی، ترفندهای خانگی و البته خمیردندان های سفیدکننده خمیردندان های سفید کننده می توانند با از بین بردن لکه های سطحی مانند آنهایی که در اثر نوشیدن قهوه یا سیگار کشیدن ایجاد می شوند، دندان ها را سفید کنند. با این حال چنین محصولاتی نمی توانند لکه های عمیق‌تر را از بین برده و یا رنگ واقعی دندان های شما را تغییر دهند.

بر خلاف سایر محصولات سفید کننده دندان، خمیردندان های سفید کننده حاوی پراکسید که یک ماده اصلی در روند سفید شدن دندان است نیستند.

در عوض این محصولات از سایر مواد سفیدکننده و شیمیایی برای از بین بردن لکه های سطح استفاده می کنند. حتی برخی از این خمیر دندان ها حاوی کوارین شیمیایی آبی هستند که به مینای سطح چسبیده و حالتی ایجاد می کنند که باعث می شود دندان ها کمتر زرد به نظر برسند.

تاثیر خمیردندان سفید کننده چقدر است؟

طبق بررسی های آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا، افراد آمریکایی هر ساله نزدیک به 1.4 میلیارد دلار برای محصولات سفید کننده دندان هزینه می کنند تا اثرات موادی مانند سیگار، قهوه، شراب قرمز را از بین ببرند.

اگرچه خمیردندان های سفید کننده در بیشتر موارد تاثیر چندانی ندارند، اما برخی از محصولات سفید کننده هستند که می توانند تفاوت زیادی در سفیدی شدن دندان های شما ایجاد کنند.

دلایل تغییر رنگ دندان ها

دلایل مختلفی برای تغییر رنگ دندان وجود دارد؛ از جمله آبسه، پوسیدگی دندان و حتی مشکلات مربوط به ریشه دندان. در این موارد انجام بلیچینگ می تواند یک روش موقت در نظر گرفته شود، اما در واقع مسئله اصلی حل نمی شود. چرا که دندان های شما همچنان دارای حفره و بیماری هایی مانند التهاب لثه بوده که بسیار بدتر از ظاهر زرد رنگ دندان ها می باشد.

در واقع این باور غلط وجود دارد که دندان های سفیدتر همواره سالم هستند، در حالی که رنگ دندان ارتباط زیادی با سلامت آن ندارد. با این حال همچنان افراد زیادی تصور می کنند که دندان های سفید هیچ خرابی نداشته و سالم هستند.

تاثیر خمیردندان سفید کننده چقدر است؟

سایر عوامل موثر در سفید بودن دندان ها

موارد بسیار بیشتری نیز وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. به عنوان مثال یک عامل مهم، نسبت فضای دندان ها به لثه (اینکه چه مقدار از دندان ها و لثه ها هنگام لبخند زدن نشان داده می شوند) می باشد. معمولاً کسانی که دندان های کوتاه تری داشته و هنگام لبخند لثه‌هایشان دیده می شود، بهتر است از روش های سفید کردن دندان استفاده نکنند.

زیرا با سفیدتر شدن دندان ها، در حقیقت لثه ها نیز بیشتر به چشم می آیند. به علاوه هر گونه ریشه دندانی قابلیت سفید شدن نداشته و ممکن است در صورت مواجهه با چنین ریشه های دندانی، نتایج آنطور که انتظار داشتید نشود. در این موارد بهتر است سایر گزینه های موجود را نیز بررسی کنید.

نحوه داشتن دندان های سفیدتر

اگر می خواهید دندان های خود را سفید کنید، ابتدا با دندانپزشک خود مشورت کنید. چرا که او می تواند در مورد شرایط دندان های شما، دلایل تغییر رنگ و بهترین راه حل برای سفید کردن آنها با شما صحبت کند. حتی در برخی موارد سفید کردن دندان ها، ممکن است راه حل مناسبی برای دندان های شما نبوده و فقط به آنها آسیب بزند. همین حالا با دندانپزشکی لبخند سپید تماس بگیرید!

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید