به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
زبان شما درباره سلامتی تان چه می گوید

بگو آآآآ – زبان شما درباره سلامتی تان چه می گوید

بگو آآآآ – زبان شما درباره ی سلامتی تان چه می‌گوید

زبان ما، یکی از آن چیزهاییست که ما دست کم میگیریم! وقتی بچه بودیم، جهان را با زبانمان کاوش میکردیم، هرچه را می دیدیم لیس می زدیم (بسیار باعث نگرانی مادرمان میشد) و زبان مان را برای خواهر و برادران و والدین مان بیرون می آوردیم تا مسیری را به آنها نشان دهیم. اما وقتی بزرگ شدیم و سبک زندگی متفاوت شد، یاد گرفتیم چیزهای بیشتری در مورد زبان وجود دارد.

اما زبان چیزی بیشتر از یک بخش تصادفی بدن است، زبان ما نقشی کلیدی در توانایی ما در چشیدن و بلع غذا ایفا میکند. و باورتان بشود یا نه، زبان‌تان میتواند سرنخی درخصوص هم سلامت دهان و هم سلامت کلی شما، به دندانپزشکتان بدهد. در واقع، شاید از اینکه زبان تان چه چیزی می‌تواند درمورد سلامتی تان بگوید، شگفت زده شوید. برای گفتن “آآآآآآ” آماده شوید.

زبان شما درباره سلامتی تان چه می گوید

زبان شما درباره ی سلامتی تان چه میگوید

پوشش سفید رنگ روی زبان

زبان شما باید طیفی از رنگ صورتی زیبایی داشته باشد. اگر به نظر می رسد که بخش هایی از زبان شما با یک ماده سفید پوشیده شده، این میتواند برفک دهانی، قارچی با رشد بیش از اندازه که در داخل حفره دهان رخ می دهد، باشد.

البته ممکن است این امر بخاطر این باشد که هربار که دندان هایتان را مسواک می زنید، زبان خود را مسواک نمی زنید. این کار را نمیکنید درسته؟ اگر این سفیدی با مسواک زدن از بین میرود، باید این کار را بکنید.

تکه های سفید روی زبان

دهان پیسی وضعیتی است که اگر زبان مثلا با سیگار یا مصرف تنباکو تحریک شده باشد، اتفاق می افتد. هر پزشک متخصصی به شما توصیه خواهد کرد که عادت مصرف تنباکو را ترک کنید اما در نهایت، به شما بستگی دارد. اگر تکه های سفیدی میبینید، یک نوبت دندانپزشکی بگیرید تا از خطر محفوظ باشید و از سرطان دهان جلوگیری کنید.

زبان بیش از حد قرمز

درحالی که زبان بیش از حد قرمز میتواند نشانه ی بیماری کاواساکی باشد اما بیشتر با کمبود ویتامین هایی مانند اسید فولیک یا B-12 مرتبط است. راه حل ساده میتواند افزودن مکمل ویتامین به اسموتی ای که صبح هنگام می نوشید، باشد. خیلی هم بد نیست، درسته؟

برآمدگی های ناهموار قرمز و غیرعادی

زبان شما درباره سلامتی تان چه می گوید

اگر زبان شما مثل  یک نقشه ی قرمز و دارای برآمدگی است، این یک علامت طالع بینی نیست که میگوید شما بزودی سفری در پیش دارید. ممکن است از تب بالایی رنج می برید در این صورت، رفتن به یک سفر طولانی خارج از کشور آخرین کاری است که باید انجام دهید!

زبان حساس و دردناک

اگر زبان شما در یک ناحیه یا کل آن، بیش از حد حساس است، ممکن است آلرژی غذایی یا آفت دهانی داشته باشید. نگرانش نباشید، مگر اینکه بعد از مدتی از بین نرود. در این صورت، زمان ارتباط با یک دندانپزشک برای دانستن نظر یک متخصص است.

زبان مودار

بله، عجیب بنظر میرسد، اما گاهی اوقات افزایش یک پروتئین میتواند موجب برجستگی های کوچکی شده که غذا ها را به دام انداخته و درنتیجه مانند رشته هایی از مو برروی زبان تان بنظر می رسند. معمولا خوب مسواک زدن یا مالیدن زبان آن را از بین میبرد اما اگر چنین نشد، رفتن به دندانپزشک، مناسب است.

دندانپزشک شما، اولین خط دفاعی هم برای مسائل سلامتی جدی و هم مسائل بی خطر است. پس زبان تان را برای دندانپزشک بیرون آورده و برای یک بررسی جامع دهانی آماده باشید. شما هرگز نخواهید دانست زبان تان ممکن است چه چیزی درمورد سلامتی تان بگوید.

نگران زبان خود هستید یا فقط نیاز به تعیین وقتی برای چک آپ دندانی دارید؟ در وبسایت کلینیک لبخند سپید می توانید بصورت آنلاین وقت دندان پزشکی رزرو کنید و از خدمات حرفه ای زیبایی دندان یا ایمپلنت دندان بهره مند شوید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید