به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
پاسخ به سوالات شما در مورد لکه دندان

پاسخ به سوالات شما در مورد لکه دندان

پاسخ به سوالات متداول شما در مورد لکه دندان

در مورد لکه دندان

شما احتمالاً تبلیغاتی درباره سفیدکردن دندان در خانه را دیده‌اید، یا یک محصول جدید سفید کننده دندان را دیده باشید هنگامی که در حال بازدید در شبکه‌های اجتماعی خود مثل اینستاگرام هستید. حتی ممکن است در مورد روش‌هایی برای سفید کردن دندان در مطب دندانپزشک خود شنیده باشید. بدون شک، شما به دندان‌های خود نگاه کرده‌اید و متوجه شده‌اید که ممکن است آنقدرها که دوست دارید سفید نباشد.

شما احتمالاً ایده‌ای دارید که چگونه آن را اصلاح کنید، اما آیا می دانید چه چیزی باعث لکه دندان می‌شود و چگونه می‌توان از آن جلوگیری کرد؟ تیم دندانپزشکی حرفه‌ای ما برای پاسخگویی به این سؤالات و سایر سؤالات شما عزیزان در مورد لکه دندان در اینجا هستند.

سؤالات متداول در مورد لکه دندان

علت لکه دندان چیست؟

چند دلیل برای ایجاد تغییر رنگ دندان وجود دارد از جمله: غذا، آشامیدنی، سیگار کشیدن، ذرات لکه دار در مینای دندان و حتی افزایش سن.

چگونه می‌توانم ازایجاد لکه دندان جلوگیری کنم؟

پیشگیری در مورد دندان‌های لکه دار بسیار آسان است. از مصرف برخی از غذاها و نوشیدنی‌ها که باعث ایجاد لکه دندان‌های شما می‌شوند، خودداری کنید، سیگار کشیدن را ترک کنید و رعایت برنامه‌های مراقبت از دندان از جمله مسواک زدن دو بار در روز، شستشو با دهان شویه و نخ دندان کشیدن روزانه، جویدن آدامس بدون قند بین وعده‌های غذایی و حداقل دو بار در سال مراجعه به دندانپزشک.

چه غذاهایی دندان‌های شما را لکه دار می‌کند؟

غذاهایی که دارای رنگ روشن یا پررنگ هستند به احتمال زیاد دندان‌های شما را لکه دار می‌کنند. سس قرمز ماکارونی، انواع توت‌ها مانند زغال اخته و تمشک و ادویه کاری روشن همه می‌توانند در ایجاد لکه‌های دندان نقش داشته باشند.

چه نوشیدنی‌هایی باعث لک شدن دندان می‌شوند؟

مانند غذاها، نوشیدنی‌هایی با رنگ تیره به احتمال زیاد باعث لک شدن دندان می‌شوند. از نوشیدنی‌هایی مثل قهوه و چای و حتی نوشابه‌های گازدار تیره خودداری کنید. مصرف روزانه می‌تواند لبخند شما را تیره کند.

آیا چای سبز دندان‌های شما را لکه دار می‌کند؟

طبق گفته Colgate.com ، چای‌های مختلف مینای دندان را فرسایش می‌دهند و نشان داده شده است که دندان‌ها را لکه دار می‌کند – حتی چای‌های سفید و سبز.

آیا براکت (ارتودنسی) دندان‌های شما را لکه دار می‌کند؟

گاهی اوقات لکه‌های ملایم پس از برداشتن براکت ها قابل مشاهده است، اما این براکت های ارتودنسی نیستند، بلکه روش مراقبت از دندان‌ها هنگام قرار داشتن براکت ها بر روی دندان است. سایر پیشنهادات را برای جلوگیری از لکه‌ها دنبال کنید و از استفاده از محصولات سفیدکننده هنگامی که براکت ارتودنسی دارید خودداری کنید تا ناحیه دندان‌های اطراف براکت را بیش از حد سفید نکنید.

آیا ذغال چوب به جلوگیری از لک شدن دندان کمک می‌کند؟

زغال فعال به عنوان خواص طبیعی آن برای از بین بردن سموم و بو باعث استفاده از این در محصولات مختلف از صابون‌ها گرفته تا خمیر دندان‌ها خود را نشان می‌دهد. نظر ما در مورد خمیر دندان ذغال چیست؟ عوارض جانبی منفی ندارد و هیچ نتیجه اثبات شده‌ای در این مورد وجود ندارد.

آیا انواع لکه‌های دندان برگشت پذیر هستند؟

سه روش اصلی برای سفید کردن دندان وجود دارد: لکه‌های سطحی. زیر لکه‌های سطح؛ و لکه‌های مربوط به سن. هر سه می‌توانند از فرایندهای سفید کردن دندان بهره مند بشوند.

خوب، بنابراین حالا ممکن است به خود بگید که، من مشکل دندان‌های لک شده‌ام را می دانم و فکر می‌کنم آماده هستم لکه‌های دندان‌هایم را درست کنم تا هنگامی که لبخند می‌زنم دندان‌هایم سفید باشند. چه چیزی در مورد سفید کردن دندان باید بدانم؟

پاسخ به سوالات شما در مورد لکه دندان

چگونه می‌توانم بفهمم که به سفید شدن دندان احتیاج دارم؟

اگر احساس می‌کنید دندان‌های شما زرد است، با دندانپزشک در مورد اینکه چه روش درمانی را توصیه می‌کنند یا نه صحبت کنید. وضعیت دندان‌ها و همچنین علت لکه‌ها به دندانپزشک کمک می‌کند تا بهترین گزینه‌ها را برای شما تعیین کند.

آیا محصولات سفید کننده واقعاً به جلوگیری از لک شدن دندان کمک می‌کنند؟

انواع محصولات سفید کننده دندان موجود است که نتایج، موافقان و مخالفان و قیمت گذاری متفاوتی را ارائه می‌دهند.

چه زمانی بهترین زمان برای انجام سفید کردن دندان است؟

شما باید مطمئن شوید که دندانها از پوسیدگی در امان هستند، بنابراین بهترین زمان برای شروع سفید کردن دندان بعد از تمیز کردن دندان‌ها است.

آیا سفید شدن دندان دائمی است؟

خیر، فرایندهای سفید کردن دندان دائمی نیستند. شما ممکن است به درمان‌های آینده نیاز داشته باشید، یا می‌توانید علت لکه‌های خود را محدود کنید تا اثرات سفید کنندگی را طولانی کرده و از لکه‌ها جلوگیری کنید.

آیا سفیدی دندان عوارض جانبی دارد؟

برخی از بیماران ممکن است بعد از درمان دندان‌های خود حساسیت داشته باشند تا لکه دار شدن دندان را معکوس کنند. استفاده بیش از حد از محصولات سفید کننده می‌تواند به مینای دندان آسیب برساند و باعث تغییر رنگ دائمی شود.

هزینه سفید کردن دندان چقدر است؟

بسته به نوع سفید کردن و خدمات دندانپزشکی متفاوت است.

به سؤالات شما در مورد لکه دندان پاسخ داده شد، اکنون که به اطلاعات کافی را بدست آوردید، می‌توانید از لک شدن دندان جلوگیری کرده و آن را برطرف کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید