به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

 • Info@sepident.com
 • 09120549568
 • 02177938281
اطلاع از وجود حفره در دندان ها چگونه است؟

اطلاع از وجود حفره در دندان ها چگونه است؟

چگونه می توانیم از وجود سوراخ در دندان ها مطلع شویم؟

حفره در دندان ها

آیا اخیراً هنگام نوشیدن قهوه صبحانه خود، احساس درد در یک یا دو ناحیه دندان های خود کرده‌اید؟ نگران این هستید که روی دندان هایتان یک سوراخ داشته باشید؟

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید: “حفره روی دندان به چه دلیل ایجاد می شود؟” با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب درباره حفره ها، علت ایجاد آنها، علائم و اینکه برای رفع آنها باید چکار کرد صحبت کنیم!

حفره چیست؟

وقتی پوسیدگی دندان به حدی آسیب می زند که باعث ایجاد سوراخ شود، حفره‌ای روی دندان ایجاد می شود. این حفره می تواند روی قسمت های مختلف مانند مینای دندان، پوشش محافظ خارجی دندان یا لایه داخلی که به عاج معروف است تأثیر بگذارد.

اطلاع از وجود حفره در دندان ها چگونه است؟

چه عواملی باعث ایجاد حفره می شود؟

حفره ها به دلایل مختلفی می توانند ایجاد شوند، اما معمولاً قابل پیشگیری هستند. بنابراین دانستن عوامل ایجاد آنها می تواند به شما کمک کند تا از بروز آنها جلوگیری کنید.

 • برخی از غذاها و نوشیدنی های که چسبناک و شیرین بوده و به سختی از روی دندان ها پاک می شوند.
 • عدم مراقبت کافی از سلامت دهان و دندان: اگر مرتبا مسواک نزده و از نخ دندان استفاده نکنید، باقی مانده غذاها داخل دهان مانده و باعث می شود تا تغذیه باکتری ها از آنها باعث خرابی مینای دندان شما می شود.
 • اختلالات خوردن و بیماری ریفلاکس اسید می تواند منجر به تولید اسید اضافی در دهان و از بین بردن مینای دندان شما شود.
 • خشکی دهان که به علت مصرف انواع مختلف داروها یا عدم نوشیدن آب کافی ایجاد می شود، می تواند در نهایت منجر به تولید ناکافی بزاق دهان شود. از آنجایی که بزاق به تمیز كردن دندان های شما كمك می كند، بنابراین عدم تولید كافی آن در بدن باعث می شود تا دندان ها نتوانند در برابر تجمع باکتری ها مقاومت کنند.

اطلاع از وجود حفره در دندان ها چگونه است؟

علائمی که نشان می دهد یک حفره روی دندان خود دارید!

گاهی ممکن است یک حفره روی دندان خود داشته و چیزی را احساس نکنید، اما در نهایت و با گذشت زمان متوجه این موضوع خواهید شد. برخی علائم هشدار دهنده معمول وجود دارد که شما را از وجود حفره های دندان آگاه می کند.

 • درد ناگهانی و بدون دلیل دندان (به اصطلاح تیر کشیدن دندان ها)
 • حساسیت و واکنش دندان به غذاها و نوشیدنی های گرم، سرد یا شیرین.
 • سوراخ های قابل مشاهده در روی دندان ها
 • وجود لکه های سیاه، سفید یا قهوه‌ای رنگ روی دندان ها

اگر حفره دندان داشتیم، باید چه کاری انجام دهیم؟

اگر شک دارید که دندان هایتان دارای حفره هستند یا خیر، کافی است از یک دندان پزشک وقت بگیرید. فقط یک دندانپزشک می تواند به طور قطعی تشخیص که آیا حفره‌ای روی دندان های شما وجود دارد یا خیر.

با ما تماس بگیرید تا در زمینه های بیماری و زیبایی دهان و دندان خدمت رسان شما باشیم. مجموعه دندانپزشکی لبخند سپید با سابقه ای طولانی در دو شعبه غرب و شرق تهران، آماده خدمت رسانی است. کشیدن و ایمپلنت دندان بدون درد خونریزی و سایر موارد زیبایی دندان مانند لمینت و کامپوزیت دندان در لبخند سپید انجام می گیرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید