به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
چرا دندانپزشکم میخواهد که سیگار را ترک کنم؟

چرا دندانپزشکم می‌خواهد که سیگار را ترک کنم؟

چرا دندانپزشکم از من می‌خواهد که سیگار را ترک کنم؟

سیگار را ترک کنم؟!

مصرف تنباکو تنها و بزرگترین علت بیماری و مرگ زودرس قابل پیشگیری در ایالات متحده است.

در بین فهرست رو به افزایش بیماری‌‌های مرتبط با سیگار کشیدن، تعداد بی شماری از مشکلات سلامت دندان نیز به سیگار کشیدن مرتبط است. متداول ترین آنها بوی بدن دهان و تغییر رنگ دندان است. مشکلات جدی تر حاصل از سیگار کشیدن، افزایش خطر ابتلا به بیماری‌‌های لثه، تحلیل استخوان فک، و سرطان دهان است.

و با اینحال همچنان نزدیک به 42 میلیون آمریکایی سیگار می‌کشند!

امروز سی و نهمین سالگرد بزرگ ترک سیگار در آمریکا در انجمن سرطان آمریکا است (این متن ترجمه شده است) یک روز تعیین می‌شود که مردم را متعهد به ترک سیگار میکنند. ما بعنوان گروهی از متخصصان دندانپزشکی اصرار داریم که سیگار را ترک کنید. چرا؟

برای اینکه…

  • سیگاری‌‌ها دو برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری لثه هستند. به گفته آکادمی پرودنتولوژی آمریکا، استفاده از تنباکو یکی از مهم ترین دلایل ابتلا به بیماری لثه و پیشرفت آن است.
  • سیگار کشیدن نه تنها منجر به ابتلا به بیماری لثه میشود بلکه ثابت شده که تاثیر درمان بیماری لثه را کمتر میکند.
  • عدم سلامت لثه عامل اصلی از دست دادن دندان است.
  • بیماری لثه موجب مشکلاتی در دوران بارداری میشود. بیماری لثه با چند بیماری جدی از جمله حمله قلبی، سکته مغزی، دیابت، پوکی استخوان، آرتروز، آلزایمر و سرطان مرتبط است.
  • دست کم ۷۵٪ سرطان‌‌های دهان ، لب ، زبان و گلو در مصرف کنندگان تنباکو دیده میشود.

با اینحال، خبرهای خوبی هم هست. اثرات سیگار کشیدن تقریبا بلافاصله بعد از ترک سیگار از بین میرود. به گزارش انجمن دندانپزشکی آمریکا، حتی پس از سال‌‌ها مصرف تنباکو، کاهش میزان سیگار کشیدن یا ترک کامل، بطور قابل توجهی خطرات مربوط به سلامتی را کاهش میدهد تا جاییکه احتمال ابتلا به بیماری لثه در فرد به اندازه ی فرد غیرسیگاری کاهش می‌یابد.

میتوانید زندگی خود را بدون سیگار تصور کنید؟ تنفس بهتر، دندان‌‌های سفید تر ، لثه‌‌های سالم تر و سلامتی بیشتر… میتوانید به همه ی این‌‌ها برسید. چرا از امروز شروع نمیکنید؟

به ما اعتماد کنید، دندان‌‌ها و دندانپزشکتان از شما ممنون خواهند بود!

نیاز به بلیچینگ دندان دارید؟ کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید آماده خدمت رسانی است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید