به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281
5 راه سریع برای مراقبت از دندان هایتان

5 راه سریع برای مراقبت از دندان هایتان

5 راه برای مراقبت فوری از دندان‌‌هایتان

مقدمه مراقبت از دندان هایتان

افراد پر مشغله به دلیل اینکه بیشتر بیرون هستند، همیشه برای مسواک کردن دندان‌‌هایشان وقت ندارند. ممکن است با همکاران یا دوستانتان ناهار بخورید یا اینکه خوراکی سبک بخورید تا وقت شام شما را سیر نگه دارد. به طور کلی ما تمایل به خوردن و نوشیدن بیش از سه بار را در روز داریم.

اما افراط در خوردن تکه ای کیک تولد همکارتان به این معنی نیست که میتوانید بهداشت دندانتان را فراموش کنید. در اینجا 5 راه آسانی که شما بتوانید درحالی که بیرون هستید دندانهایتان را تمیز نگه دارید و تنفستان تازه باشد، آمده است.

1- سایز کوچک

بعد از صرف زیاد ناهار، یک مسواک خوب در اولویت است. مسواک، خمیردندان، دهانشویه و نخ دندانی در اندازه ی کوچک بخرید تا بتوانید آنها را با خود حمل کنید یا روی میزتان بگذارید. به این ترتیب شما میتوانید قبل از جلسه ی ساعت 1:30، در چند دقیقه دندان‌‌هایتان را بدرستی مسواک بزنید و تنفس تان را تازه کنید.

5 راه سریع برای مراقبت از دندان هایتان

2- خلال دندان جیبی

انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می‌کند روزی 2 بار از نخ دندان برای دندان‌‌های خود استفاده کنید. یکی دیگر از راه‌‌های عالی از بین بردن باقیمانده ی سبزیجات و تکه‌‌های گوشت استفاده از نخ دندان و خلال دندان سایز جیبی است. این دو نه تنها برای زدودن ذرات بلکه برای تمیز کردن فضای بین دندان‌‌هایتان، عالیست.

5 راه سریع برای مراقبت از دندان هایتان

3- ویسپ

ویسپ مسواکی کوچک است با مایعی درون آن که موجب تمیز شدن و طراوت دندان در هنگام مسواک زدن با آن میشود. برای استفاده از ویسپ نیازی به آب ندارید که این استفاده از آن را زمانیکه به آب دسترسی ندارید و یا از تمیزی آب مطمئن نیستید، بسیار راحت کرده است. ویژگی جالب دیگر این است که نیاز به خمیر دندان ندارد چراکه مایع موجود در آن ، کار خمیردندان را انجام میدهد.

5 راه سریع برای مراقبت از دندان هایتان

4- آدامس بدون شکر

یک راه آسان برای تمیز نگه داشتن دندان‌‌هایتان، جویدن آدامس بدون شکر پس از وعده‌‌های غذایی است. آدامس بدون شکر می‌تواند تولید بزاق در دهان شما را افزایش دهد که این زدودن ذرات غذا از دهان شما را موجب میشود. به خاطر اینکه فاقد شکر است، درحالیکه به اجتناب از خوردن شیرینی‌‌ها کمک کرده میتواند نیاز شما به شیرینی را تامین کند.

5 راه سریع برای مراقبت از دندان هایتان

5- آب

شما همیشه مسواک و خلال دندان به همراه ندارید، پس اگر چیز دیگری ندارید، شستشوی دهانتان با آب فکر خوبیست. دهانشویه را در دهان خود قرقره کنید تا ذرات غذایی مقاوم را بزداید.

5 راه سریع برای مراقبت از دندان هایتان

این ایده‌‌ها برای زمانیکه شما بیرونید مناسب است اما البته باز هم باید دو دقیقه دو بار در روز مسواک بزنید. برای سلامت بیشتر دندان‌‌هایتان، دو بار در سال برای تمیز کردن حرفه ای دندان تان به کلینیک دندانپزشکی لبخند سپید مراجعه کنید. جهت برنامه ریزی قرار ملاقات با ما تماس بگیرید.

از خدمات روکش زیرکونیا کلینیک ما بهره مند شوید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید