به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281

لمینت دندان

توضیحات ، هزینه و قیمت لمینت دندان

نام دیگر لمینت، لامینت یا ونیر لایه‌ای ‌می‌باشد. در این روش لمینت دندان از موادی که همرنگ دندان فرد است یا مواد سفید رنگ هالیوودی برای درمان دندان ها، از بین بردن فاصله موجود در بین دندان ها و اصلاح فرم و شکل آنها استفاده ‌می‌شود.

در دنیای امروزی لمینت دندان یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین روش های ترمیم زیبایی دندان در دندانپزشکی ‌می‌باشد. در این روش شما ‌می‌توانید رنگ و فرم دندان‌هایتان را با سلیقه و میل خودتان انتخاب نمایید.

لمینت دندان

برای اینکه بتوانید لمینت‌دندان را انجام دهید، باید شرایط فک و لثه مطلوبی داشته باشید. البته تشخیص این موضوع برعهده پزشک مربوطه است. به عنوان مثال اگر فردی نیاز به ارتودنسی داشته باشد، لمینت اصلا گزینه مناسبی برای آن شخص نیست.

مراحل لمینت‌دندان برای افرادی که واجد شرایط هستند

اگر فردی برای انجام لیمینت شرایط مطلوب را داشته باشد، در دو مرحله ‌می‌تواند لمینت را انجام دهد. در جلسه اول باید دندان ها را در حد چند میل که آسیبی به دندان وارد نشود، تراش داد و بعد از آن قالبگیری را شروع کرد.

لمینت دندان

مرحله دوم انجام لابراتور دندان است که توسط لابراتور انجام ‌می‌شود. لیمینت یک پوسته بسیار نازک شبیه به جنس و شکل دندان است. این لیمینت ها تک به تک ساخته ‌می‌شود و پس از ساخته شدن، توسط لابراتور به وسیله مواد مخصوصی به دندان چسبیده ‌می‌شوند. فرآیند چسبیدن با اشعه uv انجام شده و بسیار مقاوم ‌می‌باشد.

مراقبت های بعد از لمینت

مراقبت های بعد از لمینت بسیار مهم ‌می‌باشد. فرد باید حتما بهداشت دهان را بعد از انجام لمینت رعایت کند. فشار زیاد و ضربه نباید به هیچ عنوان بر دندان ها وارد شود. در صورت لمینت دندان‌هایتان حتما از نخ دندان استفاده کرده و هر 6 ماه یکبار برای چکاپ کردن به دکتر خود مراجعه نمایید.

لمینت دندان

با لمینت دندان برای غذا خوردن به هیچ مشکلی برنخواهید خورد و به راحتی می توانید غذا میل کنید. یکی از مزیت های لمینت نسبت به کامپوزیت این می باشد که لمینت ها از شفافیت بسیار بالاتری برخوردار هستند و هیچ تغییر رنگی ندارند. به همین دلیل می توانید با خیال راحت لمینت دندان را انجام دهید.

 

چطوری دوام لمینیت رو بیشتر کنیم؟ دکتر شکراللهی پاسخ می دهد:

 

 

تعویض دندان های لمینت شده

اگر لمینت ها آسیب ببینند یا به هر دلیلی شکسته شوند، ‌می‌توان آن ها را به راحتی تعویض نمود. همچنین اگر لمینت ها تغییر رنگ دهند، با انجام پولیش ‌می‌توان آن ها را به رنگ اولیه خود برگرداند. گاهی نیز امکان دارد براثر ضربه لمینت ها از روی دندان جدا شود. در این صورت باید به پزشک مراجعه کنید تا آن ها را دوباره بچسباند. اگر بعد از لمینت دندان، لثه دچار التهاب یا قرمزی شد حتما به دکتر مراجعه نمایید تا از نظر سلامت آن ها را چک کند.

لمینت دندان

انواع لمینت

به طور کلی لمینت ها در دو دسته قرار دارند:

  • لمینت سرامیکی : این نوع لمینت ها از جنس سرامیک هستند که به اصطلاح ‌می‌گویند این نوع لمینت ها چینی ‌می‌باشند. لمینت سرامیکی نسبت به لمینت های کامپوزیتی ظاهر بسیار زیباتری دارد، مقاوم‌تر ‌می‌باشد و همچنین دارای ثبات بیشتری است. این نوع لمینت دندان پس از قالب گیری در لابراتور ساخته شده و نسبت به نوع دیگر لمینت هزینه بیشتری دارد.

لمینت دندان

  • لمینت کامپوزیتی : کامپوزیت دندان نسبت به لمینت سرامیکی نیاز به تراش کمتری دارد و حتی اگر شرایط دندان مطلوب باشد، نیازی به هیچ گونه تراش نیست. تنوع رنگ در کامپوزیت ها بسیار بیشتر ‌می‌باشد، به همین دلیل ‌می‌توان از کامپوزیتی استفاده کرد که دقیقا هم رنگ دندان باشد و طبیعی‌تر به نظر برسد. دیگر اینکه اگر لمینت کامپوزیتی انجام دهید، هزینه کمتری نسبت به لمینت سرامیکی باید بپردازید.

‌می‌خواهید دندان هایتان را لمینت کنید؟

مجموعه دندانپزشکی لبخند سپید با کادری متخصص در شرق تهران در خدمت شماست. برای کسب اطلاع از قیمت لمینت دندان و همچنین رزرو وقت قبلی ، با شماره های درج شده در وبسایت تماس گرفته و یا از طریق فرم رزرو نوبت ، با ما در تماس باشید.

دیدگاه در"لمینت دندان"

  1. فرناز

    بسیار بهداشتی با تجهیزات مدرن. راضی هستم ازشون

دیدگاه خود را بنویسید