به وبسایت گروه دندانپزشکی لبخند سپید خوش آمدید

  • Info@sepident.com
  • 09120549568
  • 02177938281

زیبایی دندان

خدمات زیبایی دندان و طراحی لبخند

‌همانطور که می دانید زیبایی دندان ها فاکتور بسیار مهمی در زیبایی کل صورت می باشند. به همین دلیل بسیار مهم است که شما به زیبایی آن ها اهمیت زیادی بدهید. یک لبخند زیبا به شما کمک می کند تا در نگاه دیگران جذاب تر و دلنشین تر باشید. اگر شما دندان های بدرنگ و نا مرتب داشته باشید هارمونی صورت شما به طور کلی بهم می ریزد.در این متن، تمامی راه هایی که باعث زیبا تر شدن دندان های شما می شود را با هم بررسی می نماییم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

طراحی لبخند

از زمان های قدیم با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دندان پزشکی نیز بسیار پیشرفته تر از گذشته شده است. به طور مثال در قدیم دندانپزشکی فقط در حدی بود که بتوانند درد افراد را ساکت کنند. در ابتدا همان دندان را درمان می کردند. در گذشته زیبایی دندان جایگاهی در بین دندانپزشکی نداشت. برای این که بتوانید با این موضوع بهتر ارتباط بگیرید باید بگوییم که در قدیم اگر دندان های جلویی دچار مشکل می شد و نیاز به ترمیم داشت آن دندان را با مواد غیر همرنگ درست می کردند. این اقدام برای این بود که دندان کارایی خود را به دست آورد.

اما اکنون با پیشرفت علم و اهمیت افراد به زیبایی باعث شده است یک علم به دندان پزشکی به نام طراحی لبخند افزوده شود. طراحی لبخند به این معنی می باشد که هر اقدامی برای زیبا تر شدن لبخند را شامل می شود. جالب است بدانید که حدود 60 درصد از زیبایی فرد مربوط به دندان های فرد است.

یکی از روش های طرح لبخند که بسیار مورد استقبال قرار دارد طراحی دیجیتالی لبخند می باشد. در این روش به صورت دیجیتالی و با کمک کامپیوتر فرد می تواند قبل از این که اقدامی بر روی دندان های خود انجام دهد نتیجه آن را ببیند.

به همین دلیل شما می توانید بدون نگرانی سلیقه خود را ابتدا به صورت دیجیتالی ببینید و با کمک دکتر بهترین حالت را انتخاب کنید. این نوع سیستم بسیار طبیعی طرح لبخند شما را ایجاد می کند و به افرادی که به زیبایی خود و دندان های خود اهمیت می دهند بسیار کمک می کند. پس اگر شما جزو افرادی هستید که بسیار به سلامت و زیبایی دندان های خود اهمیت می دهید ما به شما طراحی دیجیتالی لبخند را پیشنهاد می کنیم.

دندان های سفید و براق

همه ی ما می دانیم که رنگ دندان بسیار در زیبایی آن اهمیت دارد. اگر دندانی زرد رنگ باشد هرچه قدر هم مرتب باشد باز هم نمی تواند آن زیبایی که باید را در فرد ایجاد کند. به همین دلیل روز به روز به افرادی که به دنبال سفید کردن دندان های خود می باشد افزوده می شود.

متاسفانه بعضی از افراد اگر 24 ساعت هم در حال مسواک زدن باشند به دلیل عادت های نادرست از جمله خورد قهوه و سیگار کشیدن دارای دندان های زرد و بد رنگ می باشند.

 البته باید بدانید که این برداشتی که در میان مردم جا افتاده است که دندان های سفید نشان دهنده دندان های سال است بسیار نادرست است. در اصل دندان های سالم نشان دهنده یک دهان سالم می باشد که به زیبایی فرد بسیار کمک خواهد کرد.

به یاد داشته باشید هر فردی که شما را با دندان های زرد ببیند اولین دیدگاه او نسبت به شما این می باشد که شما فردی می باشید که به زیبایی و سلامت خود اهمیت نمی دهید. این موضوع اصلا خوب نمی باشد.

زیبایی لبخند

لبخند زیبا

 همانطور که گفتیم داشتن یک لبخند زیبا صورتی دلنشین برای شما به وجود می آورد. به همین دلیل برای این که بتوانید زیبایی لبخند خود را حفظ کنید باید حتما به دندان های خود رسیدگی کنید.

بعضی از افراد از همان بچگی دارای لبخند زیبا می باشد. این افراد دارای هماهنگی بین لثه و رنگ و فرم دندان می باشند. اما متاسفانه بعضی نیز می باشند که به طور مادرزاد دارای ناهنجاری هایی در دهان و دندان خود می باشند.

این افراد باید حتما از دندانپزشک خود کمک بگیرند تا بتوانند یک لبخندی زیبا را داشته باشند.

سفید کردن دندان ها

شما می توانید روش های خانگی برای سفید کردن دندان را امتحان کنید. اما روش هایی مانند بلچینگ و لمینت بسیار تاثیر گذار تر می باشد. در ادامه شما را با این 2 روش بیش تر آشنا خواهیم کرد. شما می توانید با مقایسه این 2 روش تصمیم درست تری بگیرید.

سفید کردن دندان

به راحتی نوبت بگیرید!

بصورت اینترنتی نوبت رزرو کنید!

متقاضیان دندانپزشکی زیبایی یا بیماران دارای مشکلات دندان، می توانند از طریق فرم رزرو وبسایت، درخواست رزرو نوبت خود را ارسال نمایند. پس از ارسال فرم درخواست شما، در سریع ترین زمان ممکن از طریق تماس با شما و یا ارسال ایمیل، شما را نسبت به زمان های آزاد و نوبت دهی، آگاه می کنیم.

بلچینگ دندان

همانطور که در بالا اشاره کردیم یکی از روش های سفید کردن دندان ها بلچینگ می باشد. در این روش برای این که بتوانند دندان را به خوبی سفید نمایند از یک ماده سفید کننده استفاده می کنند. این ماده سفید کننده باید بر روی مینای دندان عوارض تخریب کننده نداشته باشد. البته بهتر است بدانید که از این روش در مواردی که تغییر رنگ نشان دهنده شروع پوسیدگی دندان باشد نمی توان استفاده کرد.

بلچینگ کردن دندان به 2 روش انجام می شود. در روش اول پزشک قالب گیری را انجام می دهد و بعد از آن فرد آموزش استفاده از آن را دریافت می نماید. حال باید قالب ها را در طول روز به مدت معینی بر روی دندان های خود قرار دهد. این روش به طور کلی بین 1 تا 4 هفته زمان می خواهد. بعد از طی شدن این مدت زمان دندان ها درجاتی روشن تر و سفید تر خواهند شد.

اما در روش دوم توسط پزشک و در مطب انجام می شود. در این روش ماده سفید کننده هنگامی که اماده شد باید بر روی دندان قرار بگیرد و جالب است بدانید که کم تر از یک ساعت شما می توانید نتیجه آن را بر روی دندان های خود ببینید. در این روش امکان دارد نیاز به تکرار باشد و در همان جلسه اول نتیجه مطلوب و دلخواه را به دست نیاورید.

لمینت و سفید کردن دندان ها

یکی از روش های سفید کردن دندان که بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است لمینت می باشد. نام دیگر لمینت دندان لامینت و ونیر لایه ای می باشد. در این روش از موادی که به رنگ دندان می باشد یا سفید هالیوودی است برای اصلاح دندان استفاده می شود. در این روش علاوه بر رنگ دندان می توانید فرم آن را اصلاح نمایید و همچنین اگر فاصله ای بین دندان ها باشد با کمک لمینت درست می شود. همچنین از لمینت برای ترمیم دندان هایی که شکسته اند انجام می شود. در بعضی از موارد نیاز است که دندان ها حتما تراش بخورند. معمولا لمینت ها از جنس سرامیک می باشند.

لبخند هالیوودی

اگر برای شما نیز سوال است که لبخند هالیوودی چه نوع دندانی است. باید به شما بگوییم که اگر شما دارای دندان های صاف و سفید و یک دست هستید شما دارای یک لبخند هالیوودی هستید. اگر صورت شما زیبا باشد ناخودآگاه در دید افراد تمامی قسمت های بدن شما زیبا خواهد شد. به همین دلیل داشتن یک لبخند بی نقص برای جذاب بودن امری بسیار ضروری می باشد. از آن جا که بازیگران هالیوودی دارای دندان های بسیار مرتب و زیبا هستند این نوع دندان ها که بدون هیچ نقصی باشد را هالیوودی می نامند.

لمینت دندان

کامپوزیت دندان و زیبایی لبخند

برای دندان های قدامی از ماده ای سفید رنگ به نام کامپوزیت استفاده می شود. از کامپوزیت برای زیبایی استفاده می شود و این ماده دارای استحکام بسیار بالایی است. بهتر است بدانید که قبل از این که اقدامی بر روی دندان ها صورت گیرد نیاز است که ابتدا دندان ها بررسی شوند. این اقدام برای این می باشد که اگر لازم است درمان بر روی لثه انجام شود و همچنین اگر دندانی پوسیده می باشد ابتدا باید آن ترمیم شود. در بسیاری از موارد دندان ها نیاز است که ارتودنسی شوند تا مرتب شوند و بعد بر روی آن ها کامپوزیت انجام شود. پس قبل از انجام کامپوزیت باید سلامت دندان ها از همه جهت چک شود و اقدامات لازم بر روی ان ها انجام شود.

ترمیم لثه و زیبا تر شدن لبخند

اگر یک لثه سالم باشد در حالت عادی باید به شکل موازات تاج به صورت کنگره دار باشد. اما اگر یک لثه بیمار شود و تحلیل رود قسمتی از دندان که نباید در معرض عوامل خارجی قرار بگیرد آشکار می شود. این قسمت از دندان که نباید در معرض نمایش قرار گیرد اصولا بیش تر به رنگ زرد مایل است. نام این قسمت سمان است. در حالت عادی و طبیعی باید مینای سفید تاج دندان دیده شود و سمان باید به طور کامل توسط لثه ها پنهان شوند. اگر احساس می کنید در ناحیه لثه خود نیاز به درمان و یا جراحی لثه دارید، با ما تماس بگیرید.

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی

همانطور که در بالا اشاره کردیم ونیرها لایه های بسیار نازکی از مواد سرامیکی می باشند. از این لایه ها به عنوان یک روکش بر روی دندان های طبیعی فرد استفاده می شود. اصولا از لمینت های سرامیکی برای طرح لبخند و زیبا کردن دندان ها استفاده می شود. با نصب شدن این لمینت های سرامیکی دندان ها زیبا تر و سفید تر خواهند شد. این ونیر ها باید به وسیله ی دکتر دندانپزشک زیبایی طی چند جلسه بر روی دندان ها قرار گیرد. این ونیرهای لمینت حدودا طول عمری به میزان 10 الی 20 سال دارند. دوام و ماندگاری این لمینت ها بسیار بستگی به رعایت کردن و سبک زندگی فرد دارد. پس هرچه قدر بیش تر مراقب دندان های خود باشید لمینت ها بیش تر برای شما کار خواهند کرد. این لمینت ها نازک می باشند و ضخامتی حدود 0.5 تا 0.6 میلی متر دارند. این میزان از ضخامت تقریبا 2 برابر ضخامت یک پوست تخم مرغ می باشد. اطلاعات بیشتر در مورد: لمینت سرامیکی

دندانپزشک زیبایی

شاید اگر تعریف دندانپزشک زیبایی را متوجه شوید مقداری شما را این موضوع گیج کند. هر فردی که به دنبال اصلاح طرح لبخند خود می باشد شرایط متفاوتی نسبت به دیگری دارد. به طور کلی دندانپزشک زیبایی به قسمتی از دندانپزشکی می پردازد که برای ظاهر و زیبایی دندان ها می باشد. همانطور که انتظار می رود دندانپزشکی زیبایی نیز دارای چند بخش می باشد. افرادی که با ظاهر دندان های خود مشکل دارند به جای دندانپزشک عمومی باید به دندانپزشک زیبایی مراجعه نمایند. در گذشته دندانپزشکی فقط به کشیدن و پر کردن دندان خلاصه می شد و متاسفانه اهمیتی به زیبایی دندان داده نمی شد. اما امروزه با آمدن دندانپزشکی زیبایی علاوه بر زیبایی که به شما داده می شود اعتماد به نفس شما نیز بالا تر می رود.

زیبایی دندان

ایمپلنت دندان و تاثیر آن در زیبایی

ایمپلنت دندان یکی از شاخه های دندانپزشکی زیبایی می باشد که تاثیر بسیار زیادی در جذابیت فرد دارد. ایمپلنت ها پیچ هایی می باشند که از جنس فلز هستند. این پیچ ها با بدن انسان بسیار سازگارند. این پیچ ها با عمل جراحی در زیر لثه قرار می گیرند. هنگامی که این پیچ ها در جای درست خود قرار گیرند حال دندانپزشک زیبایی می تواند با کمک از پروتز های دندانی روکش ایمپلنت را بر روی آن ها قرار دهد. با این کار زیبایی خنده شما باز می گردد. در واقع ایمپلنت ها جایگزین مناسبی برای دندان های از دست رفته شما می باشد. با پیشرفت علم و آمدن ایمپلنت ها مشکلات بی دندانی حل شده است و دیگر کسی به خاطر این موضوع اعتماد به نفس خود را از دست نمی دهد. موضوع بی دندان شدن برای بسیاری از افراد مشکلی غیر قابل تحمل می باشد اما متاسفانه به دلایل مختلف امکان دارد با ان روبرو شویم. این مشکل در زمان های گذشته راهی جز گذاشتن دندان های مصنوعی نداشت. اما امروزه ایمپلنت ها جایگزین بسیار مناسبی می باشند. ایمپلنت ها نقش دندان های واقعی را برایتان تا آخر عمر ایفا می کنند.

زیبایی دندان با روکش زیرکونیا

یکی از روکش های تمام سرامیک روکش های زیرکونیا می باشد. در روکش زیرکونیوم دندان از هیچ ماده فلزی استفاده نشده است. رنگ این روکش ها بسیار سفید و درخشان می باشد. این نوع روکش برای بازسازی دندان مناسب است. اگر دندان ها ظاهر زیبایی نداشته باشد و همچنین دندانی وجود داشته باشد که از نظر اندازه با هم فرق داشته باشند را می توان به راحتی با روکش زیرکونیوم پوشاند. یکی دیگر از مشکلاتی که می توان با این نوع روکش از بین برد فاصله بین دندانی می باشد. البته حداکثر باید این فاصله تا 2 میلی متر باشد.

از گالری لبخند ما دیدن فرمایید!

دیدگاه خود را بنویسید